Search

Lampa Futura- prosta elegancja

Futura

Współpraca międzynarodowej agencji projektowej Hangar Design Group z włoskim producentem lamp, która rozpoczęła się już w 2014, projektem oświetlenia dla Peggy Guggenheim Museum Cafè w Wenecji, nadal trwa. Ich najnowsze wspólne dzieło to lampa o nazwie Futura, wykonana z dmuchanego szkła. Dostępna jest w trzech różnych wariantach kolorystycznych i wykończeniowych. Wyróżnia się nie tylko prostotą i rygorystycznym wzornictwem, lecz także szczególnym, rzemieślniczym procesem jej produkcji. Przedmiot ten pasuje do różnego rodzaju pomieszczeń, głównie dzięki możliwości regulacji natężenia światła.

Lampa arcydzieło

Lampę Futura- niedawno nagrodzoną, w kategorii “Najlepsze w kategorii 2016” podczas Archiproducts Design Awards 2016 można zamówić w trzech wersjach: białe, kryształowe szkło z antracytową obwódką ze szczotkowanego metalu, topazowe szkło, z brązową obwódką oraz szare, przydymione szare szkło z obwódką wykonaną z brązu.

Hangar Design Group to agencja projektowa odnosząca sukcesy w wielu dziedzinach architektury. Ich biura znajdują się w czterech lokalizacjach: w Mediolanie, Wenecji, Nowym Jorku oraz w Szanghaju. Zatrudnionych jest tam łącznie ponad czterdzieści osób: architekci, graficy oraz projektanci przemysłowi. Mając tak wielu profesjonalistów, studio jest częstym laureatem architektonicznych nagród takich jak ADI Compasso d’Oro w 2011 roku, Best of The Best Red Dot Design Award w 2016. Hangar Design Group projektuje także dla takich marek jak Listone Giordano, Ferrarelle czy Silko.

Zobacz także:

Prop Light by Moooi

„Pod Luxe” pendant lamp

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close