Search

Akcesoria glamour Tom Dixon

Glamour Collection

Nie od dziś wiadomo, że Tom Dixon jest mistrzem w tworzeniu „niezwykłych przedmiotów zwykłego, codziennego użytku”. Doskonałym przykładem na to, jest jego najnowsza kolekcja współczesnych akcesoriów domowych, które z pewnością dodadzą odrobinę stylu glamour do prozaicznych zajęć w domowym zaciszu. Do gamy produktów sygnowanych przez Toma Dixona dołączyły między innymi dwie kolekcje akcesoriów do robienia drinków, a także zestaw do podawania kawy. Wszystkie przedmioty wykończone są metalicznymi detalami, w różnych odcieniach, co jest bardzo charakterystyczne dla Dixona.

Karafki Tom Dixon

W najnowszej kolekcji The Tom Dixon Tank Collection znajdziemy dwie karafki do wina z jasnego szkła, jedna przypominającą kolbę stożkową prosto z chemicznego laboratorium, a druga kulistą. Kolekcja zawiera także pasujące szklanki o podobnych kształtach. Karafki wykonane z dmuchanego szkła mają także elementy, zdobione modną w tym sezonie miedzią. Na każdym z minimalistycznych naczyń, znajduje się subtelne logo marki oraz błyszcząca miedziana kula pełniąca rolę korka.

„Śliwkowa” kolekcja

Z kolei kolekcja The Tom Dixon Plum zawiera miedziany shaker oraz cooler,  wykonany z ciemnoniebieskiego dmuchanego szkła, ze stalową pokrywką. Naczynia te inspirowane były owocami, w których podaje się tropikalne koktajle. Także okrągłe indyjskie mosiężne garnki, były swoistą inspiracją dla Dixona, przy projektowaniu metalowych elementów. Ciekawy kształt miedzianego shakera, zwężonego po obu końcach, a kulistego po środku, nawiązuje do kształtu coolera. W kolekcji znadują się także kryte miedzią lśniące szczypce do lodu.

Zestaw do kawy Tom Dixon

Inspirowany stylem Art-Deco, Tom Dixon Brew Collection to zestaw naczyń do parzenia kawy. W kolekcji znajdziemy elegancki, wpółczesny dzbanek do kawy o kształcie cylindra, pokryty błyszczącą miedzią na zewnątrz i szczotkowaną stalą nierdzewną w środku. Statyczny, odrobinę futurystyczny dzbanek wyposażony jest w czarny uchwyt, a także specjalny tłok, pozwalający na precyzyjne, a zarazem delikatne tłoczenie i nalewanie napoju. Zestaw zawiera także idealnie komponujące się cztery filiżanki do espresso, wykonane z tego samego materiału oraz okrągłą minimalistyczną tacę, w odpowiednim rozmiarze, by pomieścić wszystkie elementy kolekcji Brew.

Tom Dixon- mistrz „metalowego” designu

Tom Dixon to prawdziwy mistrz „metalowego” designu, który z kawałka tego materiału jest w stanie czynić cuda. Brytyjski samouk w dziedzinie wzornictwa jest twórcą znanych projektów, takich jak Shore ditch House, czy hotel Mondrian w Sea Containers House, w Londynie. To właśnie tam znajduje się „miedziane” lobby projektu Dixona. Projektant jest także właścicielem restauracji The Dock Kitchen, której wnętrze, także zostało zaprojektowane przez niego.

„Chciałem stworzyć coś unikatowego”, mówi Dixon o swojej najnowszej kolekcji. „Na początku przyszedł pomysł na projekt tacy, a zaraz potem miałem już w głowie kolejne projekty: zestaw do parzenia kawy i herbaty, shaker koktajlowy, eleganckie szklane naczynia.” Oprócz wyżej wymienionych akcesoriów, wśród nowości marki Tom Dixon znajdziemy także kolekcję oszałamiających lamp.

https://www.tomdixon.net/us/spun-vase-trio-1.html

Zobacz także:

Tom Dixon w kraju możliwości – Ameryce

Co-working w stylu Toma Dixona

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close