Search

Bulgari prezentuje: „Koloseum w miniaturze” projektu Zahy Hadid

Bulgari

Może i jest niewielki, ale zasługuje na miano arcydzieła. Pierścionek Bulgari B.Zero 1 to przykład doskonałego wzornictwa. Zaprojektowany w 2000 roku przez projektantów marki Bulgari, inspirowany architekturą słynnego rzymskiego Koloseum, został wykonany ze złota. W tym sezonie powraca jego najnowsze wcielenie- nowy, majestatyczny pierścień, o nazwie B.Zero 1 Design Legend, zaprojektowany we współpracy z wspaniałą, niedawno zmarłą Zahą Hadid.

Premiera podczas Design Miami

Najnowsza wersja pierścionka dostępna jest w czterech różnych wariantach. Premiera tejże biżuterii odbyła się w Miami. Lokalizacja wydarzenia podczas Design Miami miała charakter szczególny, gdyż Hadid kochała to miasto, a Miami kochało ją. W trakcie premiery, marka Bulgari oddała hołd sławnej architekt, wywieszając jej gigantyczny portret, na konstrukcji One Thousand Museum, które zostanie ukończone, przez architektów z biura Hadid, w 2018 roku.

Legendarna Zaha Hadid

Aby uczcić zarówno życie Hadid, jak i współpracę z nią, marka Bulgari zaprosiła na to wydarzenie uczestników Design Miami.  Suzanne Trocmé, redaktor Wallpaper* wygłosiła mowę, wymieniając wszystkie najważniejsze ikony architektury i wzornictwa, stawiając obok Hadid takie sławy jak Le Corbusier, Niemeyer, Sottsass czy Paulin. Podkreśiła przy tym wszystkie cechy Hadid, dzięki którym architekt stała się legendą: takie jak talent, czy umiejętność dążenia do celu.

Biżuteria Bulgari

Model B.Zero 1, to jeden z najbardziej znanych wzorów biżuterii na świecie, zaraz obok słynnych bransoletek „tubogas”. Obydwa projekty, dzięki swoim kształtom zachowane są w  industrialnym charakterze. Surowa stylistyka tej biżuterii, została jednak przełamana eleganckimi detalami wykonanymi ze złota, ceramiki, a także marmuru, zamkniętymi w cienkich, płaskich okręgach z wygrawerowanym logo marki Bulgari.

Wykorzystując technikę, już wcześniej użytą przez Bulgari, Hadid postarała się by nowa wersja słynnego pierścionka była nieco bardziej subtelna. Tak powstał B.Zero1 Design Legend o lżejszej, elegantszej, ażurowej konstrukcji.

Kończąc swą przemowę, Trocmé żartobliwie określiła najnowszy model słynnego pierścionka, jako „nowoczesne Koloseum w miniaturze”.

Zobacz także:

Zaha Hadid – wyobrażenia przyszłości

B&B ITALIA w luksusowych ogrodach hotelu Bulgari

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close