Search

Ekologiczne życie w Soori High Line, NYC

Soo K Chan

Nowy Jork zdecydowanie jest miastem, w którym pozostaje jeszcze wiele miejsc do odkrycia. Doskonałym przykładem na to jest park High Line. Dwanaście lat minęło od zaprezentowania nowojorczykom projektu tej wspaniałej inicjatywy, jaką była transformacja wymarłej dotąd części West Chelsea, w wiszące ogrody, o łącznej długości prawie 2,5 km. Od tamtej pory te zielone tereny fascynują nie tylko mieszkańców Wielkiego Jabłka, lecz także architektów i deweloperów. Dlatego dzielnica to idealne miejsce na budowę apartamentowca Soori High Line, o którym mowa w artykule.

Singapur w Nowym Jorku

Tak więc, gdy nadarzyła się okazja do zaprojektowania nieruchomości przy West 29th Street miejscowy deweloper Siras Development oraz singapurski Oriel Development połączyli siły z pochodzącym także z Singapuru, architektem Soo K Chan.

Przez ostatnie 20 lat, wykształcony w Yale Chan, specjalizuje się w tworzeniu powierzchni mieszkalnych w środku istniejących już zabudowań wielkich miast. Jego Sky Terrace w dzielnicy Dawson w Singapurze to jedno z najnowszych dzieł artysty. Apartamentowiec Soori High Line, który zostanie ukończony wiosną to kolejny ważny krok w karierze architekta.

Luksusowa rezydencja Soori High Line

Rezultatem współpracy deweloperów i Soo K Chan jest metalicznie lśniący apartamentowiec Soori High Line, mieszczący w sobie 31 mieszkań o różnych konfiguracjach. W środku kryją się luksusowe wnętrza i różnego rodzaju udogodnienia dla mieszkańców. Każde mieszkanie jest w dobrze doświetlone dzięki wysokim oknom, przez które rozlega się widok na Empire State Building, rzekę Hudson oraz High Line Park. Do apartamentowca należą także dziedzińcowe ogrody, oraz  16 basenów ze słoną wodą, zlokalizowanych na różnych piętrach budynku.

Zafascynowany lokalizacją inwestycji, Soo K Chan w swoim projekcie wykorzystał koncepcję przestrzennej plastyczności. Dzięki temu powstała ciekawa bryła ze szklaną fasadą oraz stalowymi detalami. Wnętrza mieszkań także są autorstwa architekta. Chan stworzył unikatową kolekcję dla Poliform, w skład której wchodzą różnego rodzaju sofy, stoliki do kawy, krzesła czy lampy wiszące.

Dla Soo K Chana, Soori High Line było wyzwaniem, a także niesamowitym doświadczeniem. „Miałem okazję zaprojektować, stworzyć coś od zera w jednym z moich ulubionych miast na świecie”, mówi. „West Chelsea wyróżnia się innowacyjną architekturą oraz niesamowitą energią. To jedna z najbardziej ekscytujących, nowych dzielnic Nowego Jorku.

Zobacz także:

Luksusowa oaza w środku wielkomiejskiej dżungli

Ekologiczne domy – drzewa w Ho Chi Minh

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close