Search

Luksusowa oaza w środku wielkomiejskiej dżungli

Đà Nẵng

Zaprojektowana przez Aples Green Design & Build i wykończona w 2016 roku luksusowa rezydencja- oaza w Đà Nẵng w Wietnamie to willa, która bardziej przypomina ekskluzywny, zaciszny hotel niż dom mieszkalny.

Oaza w cieniu wietnamskiego słońca

Đà Nẵng położone jest w klimacie, w którym panują niezwykle gorące temperatury, a słońce świeci tu praktycznie cały czas. Dlatego właśnie projektowanie i budowa domu w takim miejscu, jest nie lada wyczynem, gdyż niezbędne jest zachowanie chłodnej temperatury wnętrza. Projektanci pragnęli stworzyć coś odmiennego od powstających w okolicy, silnie nasłonecznionych, domów i apartamentów. Trafionym pomysłem okazały się być świetliki, małe okna oraz otwarte przestrzenie. Dzięki temu wnętrza pozostają dobrze doświetlone, ale prażące słońce nie razi w oczy, ani nie ogrzewa nadmiernie pomieszczeń. Dom ma dwa poziomy, połączone ze sobą hallem, pełnym zieleni, skomponowanej z żywych roślin. Na pierwszym piętrze znajduje się basen, który spełnia dwie funkcje: jest fantastycznym miejscem na relaks z rodziną, a tym samym ochładza pozostałe pomieszczenia w domu.

Betonowe pergole na dachu służą za żaluzje osłaniające budynek przed promieniami palącego wietnamskiego słońca, dostarczając ograniczoną ilość światła. Kolejne sprytne rozwiązanie to ogród na dachu, który nie dość, że absorbuje ciepło, jest idealnym miejscem na spędzanie wolnego czasu.

Zobacz także:

 

Ekologiczne domy – drzewa w Ho Chi Minh

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close