Search

Dutch Design Week

Dutch Design Week

Dutch Design Week (18-26.10.2014) upłynął pod hasłami: innowacja, eksperyment i wyobraźnia. W zasadzie te trzy określenia oddają to, co zostało zaprezentowane przez młodych designerów w holenderskim Eindhoven. Kreatywna energia Europy zgromadziła się w jednym miejscu, częściowo inspirowana Akademią Designu, po części wynikająca z naturalnej pomysłowości Holendrów.

Oto kilka szczególnych projektów zaprezentowanych podczas holenderskiego Design Week.

Ovum Mirror zaskakuje przede wszystkim kolorem. Zwykle bezbarwne tafle lustrzanego szkła odbijają wizerunki takie, jakimi rzeczywiście są. To lustro wprowadza element koloru, rozłożonego w postaci delikatnej niebieskiej kratki. Projektantem Ovum jest holenderski designer – Thomas Eurlings.

Nicole Brock Tabeau – belgijka z pochodzenia, zaproponowała niezwykły stolik – toaletkę, złożony z czterech niezależnych elementów, które mogą być dowolnie konfigurowane. Nieodłączną częścią Tabeau jest niewielka walizka, która w każdej chwili może być wypełniona ubraniami i wykorzystana w podróży.

Miłość od pierwszego wejrzenia budzi modułowy wieszak Wardrobe, zaprojektowany przez Rene Siebum. Pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale także dekoracyjne – może być wykorzystany jako rodzaj rzeźby ściennej.

Wyspa Skarbów to stolik zachęcający do interakcji. Mało kto może oprzeć się chęci odciśnięcia własnej dłoni w plastycznej powierzchni. Odcisk można usunąć w dowolnej chwili i dodatkowo podświetlić dzięki wbudowanemu modułowi świetlnemu.

Limber Gems to rodzaj dekoracji przeznaczonej do wnętrz. Pleunie Buyink wykonana jest z materiału podobnego w swych właściwościach do gumy, ale z eleganckim i modnym metalicznym wykończeniem.

Więcej info o zaprezentowanych projektach na www.ddw.nl

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close