Search

Kontrast | nowa odsłona Bang & Olufsen

Kolekcja Kontrast B&O 2020 01

Bang & Olufsen wprowadził do sprzedaży Contrast Collection, a na limitowaną kolekcję składa się osiem urządzeń. Producent przygotował je we współpracy z duńskim studiem projektowym Norm Architects. Doceniając siłę zestawiania przeciwieństw, Contrast Collection to poszukiwanie nowych efektów w łączeniu surowców i tekstur. To także celebracja niezaspokojonej ciekawości i kunsztu obu marek. Minimalizm i wyrazistość, szorstkość i gładkość, jasność i ciemność, cisza i głośność, harmonia i hałas. Kolekcja Kontrast czerpie siłę z napięcia na styku zastosowanych materiałów, które intrygują i ekscytują.

Kolekcja Kontrast B&O 2020 02

Kolekcja Kontrast to ponadczasowa interpretacja bieżących trendów w aranżacji wnętrz, ze szczególnym naciskiem na tekstury. Kombinacja kolorów, materiałów i wykończenia powierzchni tworzy unikalną kolekcję o ponadczasowym designie. Urządzenia są nie tylko dopracowane pod kątem estetyki, ale niosą ze sobą również wyjątkowe, charakterystyczne brzmienie Bang & Olufsen – Kresten Bjørn Krab-Bjerre, Design Director
w Bang & Olufsen.

Kolekcja Kontrast B&O 2020 03

Delikatna szarość i antracyt

Wybór palety kolorów dla tej kolekcji był podyktowany poszukiwaniem nowych metod pracy z aluminium – surowcem, który jest integralnym elementem estetyki Bang & Olufsen. Wspólnie ze studiem Norm Architects, firma chciała przekształcić lustrzany chłod metalu w miękkie i cieplejesze spektrum kolorów. Dodatkowo miałoby być podkreślone przez zastosowanie tekstury. Wybrane odcienie pochodzą z jednej próbki ziemistego, niemal czarnego, antracytu. Uzyskano je w ośrodku anodowania aluminium przy głównej siedzibie Bang & Olufsen.

KolekcjaKontrast B&O 2020 04

Teksturę szczotkowanego aluminium wypracowano w wyniku niezliczonych eksperymentów z technikami obróbki powierzchni. Po długim procesie, rozpoczynając od ręcznych prób na płaskich kawałkach metalu, eksperci Bang & Olufsen znaleźli metodę, dzięki której szczotkowanie wydląda na celowe i kontrolowane, nadając kolekcji Contrast jej wyjątkowy charakter.

Kolekcja Kontrast B&O 2020 05

Nowa transparentna tkanina z wełny

Swoją pierszą, transparentną dźwiękowo, wełnianą tkaninę Bang & Olufsen stworzył we współpracy z duńską firmą Kvadrat w 2015 roku. W pracy nad linią Contrast Collection projektanci Bang & Olufsen i Norm Architects poszukiwali nowego materiału o bardziej wyrazistej fakturze, który doskonale wtapiał by się w aranżację wnętrz. Takie założenia spełniła linia Hallingdal firmy Kvadrat. Wełna zapewnia doskonałą trwałość, a domieszka wiskozy dodaje blasku i głębi kolorowi. Oryginalna wersja wykorzystuje grube przędze, więc na potrzeby tego projektu jej struktura została rozluźniona. Dzięki temu zapewniono wysoką wydajność akustyczną, przy zachowaniu bogatej tekstury.

KolekcjaKontrast B&O 2020 06

 

Cała kolekcja

Na kolekcję Kontrast składa się osiem najbardziej popularnych glośników i bezprzewodowych słuchawek Bang & Olufsen. Beoplay A1 to ultrakompaktowy głosnik Bluetooth z systemem True 360 sound. Teraz dostępny w wykończeniu ze szczotkowanym aluminiowym grillem i centkowaną, chropowatą podstawą. Natomiast Beoplay H9 to ekskluzywne, bezprzewodowe słuchawki nauszne z systemem ANC, w minimalistycznym, miękkim w dotyku wykończeniu i subtelnie centkowaną oprawą nauszników o wyglądzie surowego betonu. Z kolei Beoplay A9 to wyjątkowy głośnik bezprzewodowy, ikona designu Bang & Olufsen. Połączenie ciemnej, anodyzowanej metalowej obudowy i jasnej tkaniny idealnie wkomponuje się w każdą przestrzeń.

KolekcjaKontrast B&O 2020 07

Beosound Stage czyli potężny soundbar, który wzbogaci dźwięk telewizora. Teraz w limitowanej wersji z ciemną obudową i kontrastującą, jasną tkaniną o wyjątkowej, bogatej fakturze. Beosound Shape w ramach linii Contrast  Collection dostępny w kolorach Grey Define, Dark Grey Define, Wooden tile (Dark Oak). Dalej Beosound Edge, kompaktowy i potężny głośnik bezprzewodowy. Jego cienką, aluminiową obudowę wykończono w eleganckim macie i z kontrastującą, wełnianą tkaniną osłony. A na koniec Beosound 1 przenośny, inteligentny, minimalistyczny głośnik, w unikalnym antracytowym kolorze z piaskowaną fakturą, która zachęca do dotknięcia. Wreszcie Beosound 2, potężny system nagłaśniający. Tym razem z obudową z anodyzowanego aluminium w naturalnym kolorze i z wyjątkowym efektem szczotkowanej faktury. 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close