Search

Bliskość natury

Modern home by Gert Wingårdh

Beton, szkło, drewno – ujęte w nowoczesną bryłę szwedzkiego domu zbudowanego nad brzegiem morza, stanowią łącznik z otaczającą naturą i kolorami zewnętrza. Celem architektów z firmy Gert Wingårdh było uzyskanie maksymalnego komfortu i łatwości użytkowania domu, przy jednoczesnym wyeksponowaniu walorów oszałamiająco pięknego otoczenia.

Otwarte plany przestrzenne parteru stanowią nawiązanie do bezkresu morza, które dodatkowo potęgują wielkie przeszklenia ciągnące się od podłogi, aż po sufit.

400 metrów drewnianego tarasu stanowi strefę przejściową pomiędzy wnętrzem, a bliskością morza. Pozwala na delektowanie się widokami i wygodne korzystanie z basenu i outdoorowej strefy jadalnej.

289 metrów dwupoziomowej powierzchni zostało wypełnione drewnem i betonem – materiałami mającymi za zadanie budowanie napięcia pomiędzy ciepłem i chłodem. Minimalistyczny wystrój wnętrz – typowy dla Skandynawii, tu jawi się w najwyższej klasy umeblowaniu i sprzęcie audio-wizualnym Bang&Olufsen.

Okna skierowane są na najpiękniejsze punkty krajobrazu – kuchenne wychodzą na skaliste wzgórze, które z poziomu parterowych otworów wygląda niczym dobrze zaplanowana rzeźba.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close