Search

Elegancki apartament pełen luster

Nook Architects

Ten wielkomiejski apartament zlokalizowany jest przy Plaça Catalunya, w samym sercu Barcelony. Został zaprojektowany przez Nook Architects. Dzięki oknom oraz drzwiom balkonowym, o dużych rozmiarach, penthouse sprawia wrażenie otwartego na ruchliwe, pełne hiszpańskiego eklektyzmu ulice miasta.

„Marzeniem klienta było urządzenie przestronnego mieszkania, przeznaczonego do jego okazjonalnych wizyt w Barcelonie oraz podejmowania swoich gości.”, wyjaśnia architekt. „Na życzenie klienta, kuchnię zainstalowaliśmy w punkcie centralnym mieszkania, by spełniała funkcję miejsca spotkań, bardziej w charakterze baru, niż rodzinnej kuchni. Dodatkowo wyposażyliśmy ją w piwniczkę z winami, mieszczącą ponad 600 butelek wina.”

Komfort i przestrzeń

Jedna ze ścian nośnych pełni funkcję łączącą dwa pomieszczenia, jakimi są salon oraz kuchnia. Główna sypialnia z przylegającą do niej łazienką, zlokalizowana jest blisko wejścia do apartamentu. Tam też znajduje się wyjście na patio. Tuż obok gościnnej sypialni z bezpośrednim dostępem do kuchni znajduje się piwniczka z winami, a w niej dużych rozmiarów, drewniany stojak na wina oraz lodówka.

Okna, o łącznej liczbie dziesięć, pozwalają na to, by wnętrze lśniło, oświetlone obfitym naturalnym światłem. By wydawało się, że jest ich o wiele więcej, architekt zdecydował się na zamontowanie lustrzanych paneli w hallu oraz na ścianie oddzielającej kuchnię od salonu. Ceglane sklepienie, oraz znajdujące się pod nim żelazne belki, nadają wnętrzu niepowtarzalny design. Królujące tu pastelowe kolory idealnie komponują się z materiałowymi wykończeniami mebli, tworząc tym samym przyjazną atmosferę.

Zobacz także:

Barceloński apartament w wersji industrial

Kolorowy apartament w Tajwanie

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close