Search

Barceloński apartament w wersji industrial

Apartament w Barcelonie projektu GCA Architects

Industrialny apartament w Barcelonie cechuje się intrygującym dynamicznym charakterem oraz rozplanowaniem funkcji. Projekt zrealizowany został przez biuro GCA Architects jako próba odpowiedzi na potrzeby i wymagania przestrzenne młodej pary.

Po przekroczeniu progu, goście witani są przez część dzienną, która dalej przeradza się w część jadalnianą. Głównym środkiem składającym się na dynamikę estetyki wnętrza jest wykorzystanie różnorodnych tekstur. Przewidziane i znane dla tego stylu materiały takie jak beton, żelazo, miedź oraz surowe drewno łączone są w sposób nieprzewidywalny i niebanalny. Krzesła wykonane z antycznego drewna wprowadzają rustykalny smak do przestrzeni, a funkcję oświetlania pełnią różne designerskie lampy. W tych świeżych i ciekawych wnętrzach odnaleźć można również malarstwo oraz grafikę, które doskonale współgrają z melodią całego apartamentu.

Salon jest również łącznikiem z zewnętrznym tarasem, który odgraniczony jest jedynie wielkimi, szklanymi drzwiami. Dzięki temu, że wnętrze i zewnętrze nie są aż tak kontrastowo i brutalnie rozdzielone, do środka przedostają się natura oraz światło dzienne.

Jednym z najciekawszych elementów tego projektu są podwieszane schody prowadzące na antresolę. Na podniesionym poziomie, pełniącym funkcję domowego biura znajduje się wygodna, niewielka sofa. W każdym pomieszczeniu apartamentu odnaleźć można mieszankę urzekających detali.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close