Search

Eklektyczna ekstrawagancja Tommasa Spinziego

Tommaso Spinzi eklektyczna galeria i studio 05

Dla włoskiego projektanta wnętrz i mebli Tommaso Spinzi, dobry projekt polega na opowiadaniu historii. Nie będąc związanym z żadnym konkretnym stylem, uważa, że ​​projekt powinien odzwierciedlać osobowość i styl użytkownika. Tak więc jeśli chodzi o jego własne studio w Mediolanie, Spinzi Design, projektant wypełnił przestrzeń odważną kolekcją sztuki i wzornictwa. W ten sposób ujawnia nie jego eklektyczna natura.

Tommaso Spinzi eklektyczna galeria i studio 16
Zdjęcia: Lorenzo Pennati

Eklektyczna przestrzeń w pełni odzwierciedla jego twórczego ducha, inspiracje i pasje. Pomyślane jako kreatywne centrum i przestrzeń galerii, studio wypełnia wybór dzieł sztuki i mebli autorstwa włoskich i międzynarodowych twórców. Spinzi zmieszał je z przedmiotami vintage oraz Porsche 911 z 1983 roku. Uosabiają one fascynację projektanta włoskimi meblami, samochodami i motocyklami z połowy wieku.

Tommaso Spinzi eklektyczna galeria i studio 03

Przed założeniem własnego studia w Mediolanie mieszkał i pracował w Szwajcarii, Australii i Nowym Jorku. Podejście Spinziego do projektowania ukształtowała mieszanka wpływów międzynarodowych, a także jego zainteresowania modą i projektowaniem motoryzacyjnym.

Tommaso Spinzi eklektyczna galeria i studio 06

Polerowane betonowe posadzki, bielone ściany i pomalowana na biało metaliczna antresola stanowią surowe tło dla odważnego zbioru sztuki i designu. Ikoniczne elementy, takie jak sofa Le bambole Mario Belliniego, fotele Minotti z lat 50. i krzesła Medea Vittorio Nobili zestawił z marmurowo-szklanym stołem Ettore Sottsassa.

Tommaso Spinzi eklektyczna galeria i studio 09

Meble przeplatają się oprawami oświetleniowymi Carlo Nasona, które powstały w jednej z najstarszych manufaktur szkła w Murano. Oczywiście nie zabrakło także własnych projektów Spinziego, które świadczą o jego szerokiej gamie inspiracji.

Tommaso Spinzi eklektyczna galeria i studio 10

Galeria równie eklektyczna co zaskakująca

Na przykład stołek „Paladium” Spinziego czerpie z neoklasycznego stylu Palladio. Z kolei monolityczna, rzeźbiarska forma stołka „Medusa” przywołuje inspirację, jak nazwa wskazuje, historią Meduzy i wspomnieniami projektanta o jeziorze Como.

Tommaso Spinzi eklektyczna galeria i studio 12

Zamiłowanie projektanta do designu z połowy wieku widać również w jego serii stołów i konsol „Origini”. Łączą one modernistyczną estetykę ze współczesną wrażliwością. Wykonana z monolitycznych bloków kamienia i metalu seria „Ceppo” mówi również o innowacyjnym wykorzystaniu materiałów. Spinzi wykorzystuje marmur, granit, drewno i tekstylia, których używa do tworzenia nieoczekiwanych kombinacji. Jego eklektyczna estetyka kieruje się stale ewoluującym postrzeganiem sztuki i designu.

Tommaso Spinzi eklektyczna galeria i studio 11

Zróżnicowaną kolekcję mebli Spinziego uzupełnia eklektyczna mieszanka wybór dzieł zarówno włoskich, jak i międzynarodowych artystów, w tym hiperrealistyczne rysunki Alessandro Paglia z Mediolanu, abstrakcyjne obrazy włoskiego malarza Ilarii Franzy, granitowe rzeźby włoskiego artysty Aldo Flecchia i hiper-relistyczne szklane rzeźby przypominające przezroczyste worki na wodę amerykańskiego rzeźbiarza Dylana Martineza. Przy tak wyraźnej różnorodności dyscyplin i stylów Spinziemu udaje się nie tylko zwiększyć wrażliwość studia podobnego do galerii, ale także sugestywnie ujmuje swoją wieloaspektową kreatywność

Tommaso Spinzi eklektyczna galeria i studio 13

 

Zobacz także:

paola-navone-krolowa-eklektyzmu

eklektyczny-apartament-w-berlinie

studio-designu-i-industrialne-wnetrze-doskonale

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close