Search

Aquapresura od Dornbracht

Dysze masujące od Dornbracht

Innowacyjna forma wykorzystania wody, którą Dornbracht wprowadza do łazienki opiera się na zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM). Wykorzystuje nowe dysze WaterFan i WaterCurve do masażu napiętych mięśni, a w szczególności do stymulowania punktów akupunktury i meridianów. To rozwiązanie, które Dornbracht nazywa aquapresurą, jest inspirowane sprawdzoną i przetestowaną metodą akupresury w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM). W prosty i oszczędzający czas sposób masaże wodne mogą stać się częścią naszego życia codziennego. W ramach prozdrowotnego stylu życia mogą przyczynić się do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.

Żywioł wody zawsze odgrywa ważną rolę w holistycznych filozofiach zdrowia, niezależnie od tego, czy jest to ajurweda, terapia Kneippa czy tradycyjna medycyna chińska. Świadomość różnorodnych pozytywnych wpływów wody stanowiła dla Dornbracht zawsze punkt wyjścia do opracowywania jej innowacyjnych zastosowań.

Elektroniczne rozwiązania systemowe, takie jak Vertical Shower, Comfort Shower, Horizontal Shower, Sensory Sky czy FootBath opierają się więc na ważnych spostrzeżeniach dotyczących nauk Kneippa czy hydroterapii. Ponadto w portfolio LifeSpa Dornbracht znajdują się również dodatkowe produkty, takie jak wąż do zabiegów metodą Kneippa (WaterTube) i dysza do polewań, które umożliwiają przeprowadzenie terapeutycznych zabiegów pod prysznicem lub z wykorzystaniem samej umywalki.

Dzięki wprowadzeniu aquapresury, Dornbracht robi kolejny krok naprzód w dziedzinie zabiegów wodnych. Podczas gdy hydroterapia według Kneippa oparta jest głównie na stymulującym wpływie zmian temperatury (gorąca/zimna), aquapresura wykorzystuje również ciśnienie wody w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.

Co to jest aquapresura?

Aquapresura opiera się na zasadach akupresury, wypróbowanej i przetestowanej metody stosowanej w tradycyjnej medycynie chińskiej. Podczas gdy w akupresurze stosuje się bodziec manualny za pomocą palców, dłoni czy łokci, w aquapresurze osiąga się efekt za pomocą wody – z tą zaletą, że dzięki WaterFan i WaterCurve zabieg można wykonać samodzielnie i bez wysiłku w każdej chwili w domu.

„Intensywność nacisku, położenie, czas trwania i temperatura to podstawowe parametry TCM, którymi możemy wpływać na naszą energię życiową. Szczególną cechą aquapresury jest to, że wszystkie te parametry mogą być reprezentowane równocześnie” wyjaśnia Christoph Stumpe, absolwent nauki o sporcie i dyrektor słynnego Shen Men Institute w Düsseldorfie. „Ciśnienie wody skierowane na odpowiednie punkty ucisku i meridiany prowadzi do pobudzenia krążenia krwi w skórze i mięśniach, zwłaszcza w połączeniu z ciepłem. Aquapresura jest więc idealnym rozwiązaniem dla złagodzenia napięcia – po prostu podczas prysznica.”

Christoph Stumpe uczy tai chi, qi gong, medytacji i masażu chińskiego od ponad 20 lat. Jako ekspert tradycyjnej medycyny chińskiej dostarczył ważnych inspiracji do opracowania nowych dysz masujących WaterFan i WaterCurve.

Dysze masujące WaterFan i WaterCurve

Dornbracht opracował dysze masujące WaterFan i WaterCurve, aby umożliwić efektywne i wygodne korzystanie z aquapresury w zaciszu domowej łazienki. Podczas gdy WaterCurve obejmuje szyję i ramiona, WaterFan zapewnia masaż piersiowego odcinka kręgosłupa (WaterFan vertical) bądź lędźwiowego (WaterFan horizontal). Dzięki regulacji wysokości dysze masujące mogą być odpowiednio dopasowane do wzrostu danej osoby.

WaterFan i WaterCurve charakteryzują się specjalnym trybem przepływu: woda rozdmuchuje się na wiele małych cząsteczek. Przynosi efekt głębokiego masażu, a jednocześnie jest miękka i delikatna dla skóry. Ciśnienie wody można zmieniać, zgodnie z pożądanym efektem. Silne jest uspokajające i odwrotnie, umiarkowane jest wzmacniające i aktywizujące. Zmienna intensywność ciśnienia ma natomiast efekt równoważący.

Masaż wodny za naciśnięciem przycisku

WaterFan i WaterCurve mogą być stosowane zarówno jako rozwiązania analogowe, jak i cyfrowe. W połączeniu z systemem Dornbracht Vertical Shower z cyfrowym sterowaniem, istnieją trzy wstępnie zaprogramowane scenariusze do wyboru, opracowane przez firmę Dornbracht wraz z Christophem Stumpem. Scenariusze trwają od pięciu do sześciu minut, a w każdym z nich ciśnienie i temperatura wody są doskonale skoordynowane:
Energizing zapewnia nową energię życiową: potężny masaż wodny, który wyraźnie rewitalizuje, wzmacnia i regeneruje ciało i umysł. Pomaga złagodzić napięcie i rozluźnić skurczone mięśnie dzięki kombinacji ciepła i stałej intensywności wysokiego ciśnienia. Nacisk położony jest na kręgosłup lędźwiowy i piersiowy, głęboko masowany za pomocą WaterFan.

De-Stressing rozluźnia, uspokaja i pomaga umysłowi zapomnieć po trudnym dniu. Ponieważ temperatura i ciśnienie wody delikatnie maleją, stres i napięcie stopniowo zmniejszają się. Zarówno intensywność nacisku, jak i temperatura są wysokie na początku scenariusza i szybko wzrastają do maksimum. W tej fazie skutecznie uwalnia się napięcie i twardnienie w okolicy górnej części pleców i szyi. Następnie temperatura i ciśnienie są zredukowane do średniej intensywności – zmysły są delikatnie uspokajane, czujemy się zrelaksowani i spokojni.

Balancing
przywraca naszą wewnętrzną równowagę. Interakcja potężnych i łagodnych masaży oraz różnych temperatur harmonizuje zmysły i ma równoważący wpływ na ciało i psychikę. Są wprowadzane w terapeutyczną równowagę poprzez leczniczą kombinację pobudzających i uspokajających bodźców. Cały kręgosłup jest stymulowany dzięki użyciu obu dysz masujących – WaterFan do dolnej i górnej części pleców oraz WaterCurve do szyi i ramion.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/progresywna-armatura-lazienkowa-vaia-od-dornbracht/

https://pointofdesign.pl/design/rafael-de-cardenas-i-nerihu-kreuja-tlo-dla-armatury-lazienkowej-vaia/

Scopio Alape: redefinicja umywalki

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close