Search

Nowy concept store Molteni&C w Mediolanie

Molteni&C

Na początku kwietnia 2017 roku, miało miejsce uroczyste, ponowne, otwarcie salonu Molteni&C. Wnętrze najnowszego flagowego sklepu marki, z zaciszną przestrzenią wystawienniczą, zostało zaprojektowane przez belgijskiego architekta Vincenta Van Duysena.

Sklep położony jest przy skrzyżowaniu ulic Corso Europa oraz via Cavallotti, należących do nowopowstałej dzielnicy wzornictwa Durini Design District. Salon o powierzchni 1300m2 zaaranżowany został na dwóch piętrach budynku. To właśnie tutaj dwie marki Molteni&C oraz Dada prezentują swoje pomysły na urządzenie domu, w nowoczesnym stylu.

Odpowiednio dobrana dekoracja wystaw meblowych oraz ich oświetlenie kreują niesamowicie przyjemną, ciepłą atmosferę, która towarzyszy wszystkim gościom odwiedzającym sklep. Jest to pewnego rodzaju doświadczenie, które na długo pozostaje w ich pamięci. Motywem przewodnim w sklepie jest drewno- parkiet, boazeria z ciemnego dębu oraz ciepłe szarości na ścianach w postaci szarego, gładkiego tynku. Taka subtelna, ciepła dekoracja jest idealnym tłem ekspozycyjnym dla mebli z kolekcji.

Całkiem nowy concept store Molteni&C i Dada

Znajdujący się przy Corso Europa sklep ma dosyć długą historię. Przez wiele lat mieścił się tutaj salon marek Molteni&C oraz Vitra. Niedawno firma nabyła także budynek znajdujący się przy narożniku via Cavallotti oraz Corso Europa, by stworzyć całkiem nowy concept store z meblami Molteni&C oraz z kuchniami Dada.

To właśnie tu miała miejsce premiera najnowszej kolekcji Molteni&C, podczas mediolańskiego tygodnia wzornictwa. Zaprezentowano na niej między innymi „The Welcome Collection”- serię stolików projektu Rodolfo Dordoni, projekty Gio Ponti, szafę zaprojektowaną przez Rona Gilada, sofę modułową MDT oraz system garderób Master Dressing stworzony przez Vincenta van Duysena.

Włoskie kuchnie Dada

Na powierzchni 600m2 , po lewej stronie sklepu, znajduje się przestrzeń dedykowana kuchniom Dada. Już po przekroczeniu progu sklepu, gości wita olbrzymia wyspa kuchenna VVD, projektu Van Duysena, z charakterystycznymi, przesuwanymi, stalowymi drzwiczkami i kamiennym blatem. Centralna część sklepu w dużej mierze zdominowana jest przez dwie wyspy kuchenne, także VVD, z orzechowego drewna, z blatem z zielonego porfiru oraz szklanymi wstawkami.

Z zewnątrz sklepu, w oknie wystawowym podziwiać można z kolei kuchnię Dante Bonuccelliego, Vela 14, z półwyspem z aluminiowymi drzwiczkami. Ten model wyposażony jest w blat z kamienia w kolorze kości słoniowej zwieńczony stolikiem z grafitowego dębu. Wszechobecny w kuchniach Van Duysena i Bonuccelliego naturalny kamień, taki jak porfir, w połączeniu z orzechem i dębem oraz satynowo wykończoną stalą tworzą dynamicznie wyglądającą, ale zarazem elegancką kuchnię. Dodatkowo w skład kolekcji wchodzą akcesoria kuchenne takie jak deski do krojenia, wysuwane tace, czy wózki kuchenne. Kuchnia wyposażona jest także w innowacyjne rozwiązania, takie jak specjalne inteligentne systemy otwierania szafek, czy obracające się o 180° szafki, pozwalające na pełne wykorzystanie przestrzeni.

Ciekawe rozwiązania pojawiły się w kolekcji mebli do przechowywania, Momento, na przykład uchwyty na tablet, stojaki na noże i szkło oraz drewniane półki. Najnowsze szafki, wchodzące w skład tej kolekcji, wykonane są z aluminium oraz do wyboru: szarego bądź orzechowego dębu. Meble te dostępne są w dwóch wersjach 600×400 mm oraz 660x800mm.

Z kolei kolekcja Banco została w tym sezonie wzbogacona o słupek kuchenny z przesuwanymi drzwiczkami, otwieranymi w pionie. Jest to wygodne rozwiązanie, gdy mamy małą kuchnię. Szafka wyposażona jest w system oświetlenia oraz drewniane przesuwane drzwiczki. Dostępna jest w jednym rozmiarze. Kolejne innowacje w kuchniach Dada to podświetlane szuflady oraz przegródki na garnki.

Dwie kolejne kolekcje, zaprojektowane przez Dante Bonuccelliego, zostały wzbogacone o nowe kompozycje. Kuchnia Tivalì została powiększona dwa razy i nieco zmieniła kształt z linearnej na bardziej nieregularną.

W najnowszym salonie Molteni&C i Dada każdy miłośnik luksusowych, włoskich mebli znajdzie coś dla siebie.

Kończąc, pragnę zacytować Vincenta Van Duysena:

„Tafle szkła, tlenione drewno oraz surowy metal. To wszystko złożone w całość symbolizuje włoskie rzemiosło i ponadczasowy, zrównoważony luksus.”

Zobacz także:

Kolekcja 2017 Molteni&C w Mediolanie

Sanavi 313 dla miłośników designu i smaku

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close