Search

Okna | dekoracje do zadań specjalnych

Okna Marcin Dekor01

Wydawać by się mogło, że dobór odpowiedniej rolety czy zasłony to nic trudnego. Jednak nie we wszystkich domach mamy do czynienia z otworami okiennymi o standardowych wymiarach, kształtach i położeniu. Istnieją takie okna, o których powiedzielibyśmy: nietypowe, trudne, wymagające. Jakie to okna i jako radzić sobie z ich osłanianiem? 

Okna Marcin Dekor02

Nowoczesne okna

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej spotykamy duże przeszklenia okienne, niekiedy zajmujące nawet całą ścianę. Gwarantują one odpowiednie doświetlenie pomieszczenia i możliwość cieszenia się niezmąconym widokiem zieleni za oknem. Ale takie okna mogą nastręczać trudności, jeśli chodzi o dobór dekoracji. Mają za zadanie przysłonić całą taflę szkła, i muszą być jedocześnie wygodne w obsłudze. Rozwiązaniem są tu systemy elektrycznych rolet lub karniszy. Pierwsze z nich świetnie sprawdzą się w tej roli, pod warunkiem zastosowania odpowiedniego napędu oraz urządzeń. To zapewni możliwość swobodnego kontrolowania położenia rolet zarówno za pomocą pilotów, jak i urządzeń mobilnych. Marka Marcin Dekor ma w swojej ofercie systemy przewodowe lub radiowe w pełni kompatybilne z automatyką inteligentnych domów. Systemy elektryczne do rolet rzymskich są stosowane również do okien nawet do 6 m wysokości i 4 m szerokości.

Okna Marcin Dekor03

Jest też dobra wiadomość dla miłośników tradycyjnych dekoracji: elektrycznie napędzane mogą być również karnisze. Oznacza to, że możemy zdecydować się na klasyczne firany i zasłony, nie martwiąc się o ich ręczne, mozolne zasłanianie. Zrobi to za nas automatyczny system szynowy, który udźwignie zasłonę o ciężarze do 70 kg. Szyna jest bardzo wąska (2 cm), więc sprawdza się nawet przy oknach sięgających do samego sufitu. Można także zestawiać dowolnie zasłony z roletami z delikatnego materiału lub – przeciwnie – zwiewne firany z kryjącymi tkaninami rolet. Dzięki odpowiednim aplikacjom zainstalowanym na urządzeniach mobilnych, sterowanie nimi jest nadzwyczaj proste i intuicyjne. Te technologie świetnie sprawdzą też się przy oknach o standardowych wymiarach, ale w dużej liczbie.

OknaMarcinDekor04

Okna dachowe

W przypadku okien dachowych rolety z napędem elektrycznym będą niemal nieodzowne, bo dadzą użytkownikowi kontrolę nad ich położeniem, redukując do minimum pracę rąk. Opcja automatycznego sterowania jest również dostępna w momencie, gdy nie uwzględniliśmy w projekcie wyprowadzenia napięcia do rolet. Marka Marcin Dekor oferuje system rolet z silnikiem akumulatorowym, ładowanym co 365 cykli, czyli średnio co pół roku .

OknaMarcinDekor05

Mówiąc o oknach dachowych, nie sposób nie wspomnieć o specyfice mieszkania na poddaszu. W tym pomieszczeniu nierzadko panują wysokie temperatury. Jedną z głównych funkcji dekoracji okiennej będzie więc odbijanie światła wpadającego przez okna. Także z myślą o mieszkańcach poddaszy marka Marcin Dekor włączyła do swojej oferty rolety SHADOWS CLUB z tkaninami typu Pearl i Silver. Mogą poszczycić się one bardzo dobrymi właściwościami obniżania temperatury poprzez redukcję nasłonecznienia. Z kolei w zbyt jasnych pomieszczeniach, możemy rozważyć montaż tkanin typu Blackout. Mają one tę przewagę, że zestawione z prowadnicami bocznymi mogą maksymalnie zaciemnić wnętrze. Będą więc idealnym wyborem do domowej sali kinowej czy sypialni.

OknaMarcinDekor06

Nieszablonowy kształt okna

Wszelkie łuki, zarówno pionowe, jak i poziome, wymagają specjalistycznych karniszy giętych. Marcin Dekor uwzględnia niestandardowe potrzeby klientów. Na uwagę zasługuje seria karniszy szynowych SQUARE LINE oraz karnisze z napędem elektrycznym. Dają one możliwość gięcia w poziomie odcinków nawet o długości 6 m. Widać więc, że tak rozległy zakres usług oferuje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Innymi słowy – nie ma okna, którego nie można by pięknie i funkcjonalnie przysłonić.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close