Search

Unikalne dodatki do wnętrz i ogrodów

Banco de Papel vereda Designer Domingos Tótora

Maison & Objet pochyla się nad tematem Outdoor Living, prezentując meble i akcesoria dekoracyjne do sztuki życia na świeżym powietrzu. Odnajdujemy tu przedmioty do mieszkań i hoteli – odnajdujące się wszędzie tam, gdzie wyrafinowana aranżacja rozciąga się także na balkony, tarasy czy ogrody. Unikalne dodatki do wnętrz to niepowtarzalne dzieła sztuki użytkowej, zwykle występujące w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Oto selekcja kliku firm i elementów dekoracyjnych, którym zdecydowanie warto przyjrzeć się z bliska

ALVA-Bola-Sabao- Tatiana Queiroz unikalne dekoracje do wnętrz
Bola Sabao | design: Tatiana Queiroz | Gardeco

Unikalne dodatki do wnętrz od Gardeco

Firma powstała w Belgii 1999 roku, mając tylko jeden cel: udostępnianie szerokiej publiczności dzieł sztuki w przystępnej cenie. Gardeco oferuje ręcznie tworzone dodatki do wnętrz. Pochodzą one z całego świata i na całym świecie znajdują swoich nabywców.

Field-of-flowers-Selma Calheira unikalne dekoracje do wnętrz
Field of flowers | design: Selma Calheira | Gardeco

Firma przedstawia utalentowanych projektantów i artystów szerszej publiczności, dzięki rozbudowanej sieci. Należą do niej sklepy firmowe, sklepy z designem, sklepy przy muzeach, galerie sztuki, a także architekci i projektanci wnętrz.

Frigg-Örn Porsteinsson unikalne dekoracje do wnętrz
Frigg | design: Örn Porsteinsson | Gardeco

Gardeco można więc uznać za wydawcę dzieł sztuki, który reprezentuje artystów i rzemieślników. To tam nowe pomysły w sztuce spotykają się z dekoracją z najwyższej półki. Wszystkie produkty tworzą wykwalifikowani rzemieślnicy i artyści. Produkcja ręczna oparta na zapewnia zróżnicowanie we wszystkich kształtach i kolorach, a tym samym daje silne poczucie autentyczności wszystkim produktom.

Aroeira Regina Medeiros unikalne dekoracje do wnętrz
Aroeira | design: Regina Medeiros | Gardeco


Firma Gardeco reprezentuje rzemiosło i wielu utalentowanych artystów nie tylko z Belgii, ale także z Brazylii, Włoch czy Islandii. Świeże, kreatywne pomysły spotykają się z wysokiej klasy wykonaniem, ponieważ każdy element powstaje ze szlachetnych materiałów, takich jak ceramika, brąz i szkło.

Mushrooms Stefan Schöning
Mushrooms | design: Stefan Schöning | Gardeco

W procesie produkcji dzieł sztuki oferowanych przez Gardeco stosuje się wyłącznie tradycyjne metody. Odzwierciedlają podstawowe wartości, takie jak szacunek i trwałość. Dzieła sztuki budzą głębokie emocje i niosą ze sobą znaczące historie. Każdy egzemplarz jest niepowtarzalny, wykonany ręcznie i jedyny w swoim rodzaju.

the visitor guido deleu gardeco
The Visitor | design: Guido Deleu | Gardeco

Pascal Oudete

Od 2004 roku Pascal Oudet przekształca dąb w delikatną koronkę w niepowtarzalnym stylu. Jako proste przedmioty, do powieszenia na ścianie lub jako duże instalacje świetlne, jego przezroczyste prace tworzą grę tekstur i świateł.

Dendrochronologies | design: Pascal Oudet unikalne dekoracje do wnętrz
Dendrochronologies | design: Pascal Oudet

Każde dzieło posiada sygnaturę, numer i datę, dzięki czemu można dokładnie zidentyfikować oryginalne drzewo, które pozyskano we Francji. Od wyboru drzewa po wykończenie, każdy element powstaje z poszukiwaniem formy, przejrzystości i hołdu dla drzewa. Możliwe są indywidualne zamówienia pod względem wymiarów i kolorów.

Sacs de sable | design: Pascal Oudet unikalne dekoracje do wnętrz
Sacs de sable | design: Pascal Oudet

Barbara Billoud

Seria Mezza Luce to kompozycje ścienne z wyjątkowych, drobnych i półprzezroczystych płatków porcelany wykonanych ręcznie na podświetlanym lub nieoświetlonym podłożu. Unikalny projekt, szyty na miarę i na zamówienie. To w pełni modułowy projekt, a zatem dostosowuje się do potrzeb i pragnień. Może obejmować instalację obejmującą całą ścianę lub mniejszy obiekt, zachowując jednocześnie przezierność liści.

Mezza Luce “Maïssa” Barbara Billdoud
Mezza Luce „Maïssa” | design: Barbara Billdoud

Wazon Raku o futurystycznym kształcie z miedzianym wykończeniem. Dzieło wykonano na bazie z gliny szamotowej, pokrytej tlenkami miedzi nadającymi mu holograficzny efekt. Przywołująca piękno niedoskonałości i nieregularności, Raku to starożytna japońska technika pochodząca z XVI wieku, za pomocą której prace są wypalane w temperaturze około 1000 stopni Celsjusza i wędzone w trocinach, tworząc niepowtarzalne pęknięcia w glazurowanej kreacji.

Raku Vase Naos
Raku Vase „Naos” | design: Barbara Billdoud

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/design/sztuka-uzytkowa-w-wirtualnej-galerii-unno/

http://pointofdesign.pl/design/rzemioslo-i-design-symbioza-bam-design/

http://pointofdesign.pl/design/made-in-edit-i-kolekcja-ora-designerski-rytual-wellness/

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close