Search

Pantone 2021 maluje optymizm i opanowanie

pantone 2021 06

Ultimate Grey i Illuminating „optymistyczny” odcień żółci, to dwa kolory, ogłoszone kolorami roku Pantone 2021. Amerykańska firma zajmująca się kolorami uważa, że ​​połączenie odcieni pomoże ludziom „wzmocnić się energią, przejrzystością i nadzieją” w świecie, który ma stawić czoła rosnącej niepewności.

pantone 2021 01

Jasnożółty odcień, zwany rozświetlającym, ma przywoływać „optymistyczną obietnicę słonecznego dnia”. Natomiast Ultimate Grey to znacznie cichszy odcień, który mówi bardziej o „opanowaniu, stałości i sprężystości”. Pantone twierdzi, że kolor można porównać do trwałych elementów naturalnych, takich jak zwietrzałe kamyki na plaży.

pantone 2021 03

Wybór dwóch niezależnych kolorów podkreśla, jak różne elementy łączą się, aby wyrazić przesłanie siły i nadziei, które jest zarówno trwałe, jak i podnoszące na duchu” – wyjaśniła Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute.

pantone 2021 02

Praktyczne i solidne jak skała, ale jednocześnie ocieplające i optymistyczne, to połączenie kolorów, które daje nam sprężystość i nadzieję. Musimy czuć się zachęceni i podniesieni na duchu, jest to niezbędne dla ludzkiego ducha”.

pantone 2021 07

Burzliwy rok 2020 sprawił, że inne firmy wybrały podobnie potwierdzające odcienie, jak ich kolory roku 2021. Kilka miesięcy temu marka farb Dulux ogłosiła swój wybór. Brave Ground to odcień ziemisto-beżowy. Symbolizuje „siłę, jaką możemy czerpać z natury, nasze rosnące pragnienie dostosowania się do planety i patrzenia w przyszłość”.

pantone 2021 05
pantone 2021 05

Pantone 2021 to nie pierwszy raz, kiedy kolor roku pojawia się w ducie. Na przykład w 2016 wybrano różowy kwarc, czyli blady róż i Serenity, pudrowy błękit. Rok 2020 należy natomiast do Classic Blue. Określił odcień jako „uniwersalnego faworyta”, który zainspiruje „spokój, pewność siebie i więź”.

Zobacz także:

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/living-coral-my-home-collection/

https://pointofdesign.pl/temat-dnia/fritz-hansen-i-nowe-wyczucie-koloru/

https://pointofdesign.pl/wnetrza/la-macchina-studio-i-ich-retroscena/

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close