Search

Kolory roku 2021 Pantone we wnętrzach

kolory-roku-2021-patnone.jpg

Pantone w 2021 ogłosił dwa kolory roku – to archetypiczna szarość Ultimate Grey i Illuminating, czyli „optymistyczny” odcień żółci. Kontrast i jasność – oto co możemy powiedzieć o dwóch barwach.

wejście kolory roku 2021

Dość kontrowersyjne zestawienie, kojarzy się raczej z biurowymi wnętrzami. Jednak producenci mebli do wnętrz prywatnych także mają sporo do zaproponowania jeśli chodzi o aktualne kolory roku Pantone.

© Hu Wenjie kolory roku
© Hu Wenjie

Ultimate Grey jako klasyka do siedzenia

Szarość Ultimate Grey to odcień przywołujący grę światła i cienia, niemal symbol niepewności. Jednak Pantone, opisując kolory roku 2021, określił go jako mówiącym o „opanowaniu, stałości i sprężystości”.

Fratelli Boffi - Triclinia - dormeuse - design Fratelli Boffi Studio4 kolory roku
Triclinia | design: Fratelli Boffi Studio

Szezlong Triclinia Fratelli Boffi przeplata falistość dużej poduszki do siedzenia z prostymi liniami. Zarysowują je wyraźnie dwa oparcia, złożone z dwóch krzywizn umieszczonych na przeciwnych końcach szezlonga. W ten sposób tworzą intymną pozycję naprzeciwko siebie. Drewnianą podstawę wspierają cienkie małe nóżki, zaprojektowane tak, aby nadać Triclinii smuklejszy kształt. Dzięki temu mebel nabiera kobiecego i pełnego wdzięku charakteru.

Fratelli Boffi - Piera - armchair - design Fratelli Boffi Studio - 13
Piera|design: Fratelli Boffi Studio

Piera od Fratelli Boffi czerpie inspirację z salonowych krzeseł z czasów, z których zapożycza faliste i zmysłowe kształty oraz małe, opływowe drewniane nóżki. Poduszka siedziska, umieszczona na niewielkiej wysokości, składa się z grubej wyściółki na wysokim. Wieńczy je szerokie oparcie i dwa podłokietniki, co gwarantuje niezwykłe poczucie komfortu. Kształt pleców w swoich proporcjach bardzo przypomina kobiece krągłości, wyznaczając wąską talię.

Fratelli Boffi - Rubens - chair - design Nigel Coates13
Rubens | design: Nigel Coates | Frattelli Boffi

Kolory roku 2021 Pantone w wersji retro

Rubens, zaprojektowany dla Fratelli Boffi przez Nigela Coatesa to idealne krzesło towarzyszące stołom jadalnym i biurkom. Zainspirowany klasycznym fotelem do salonu, Rubens staje się współczesnym przedmiotem dzięki matowym wykończeniom z orzecha i opalizującym tkaninom, które pokrywają wyściełane obszary tonami platyny i masy perłowej, przywodząc na myśl bogactwo XIX wieku.

Fratelli Boffi - Formidable Beast - amrchair - design Archer Humphryes Architects kolory roku
Formidable Beast | design: Archer Humphryes Architects | Fratelli Boffi

Także fotel Formidable Beast autorstwa Archer Humphryes Architects wywodzi się z bardzo klasycznego stylu. Dokładnie nawiązuje do tradycyjnego fotela capitonné przypominającego styl angielski.

Fratelli Boffi - Formidable Beast - amrchair - design Archer Humphryes Architects 2 kolory roku
Formidable Beast | design: Archer Humphryes Architects | Fratelli Boffi

W całości obity skórą, wykorzystuje unikalne detale, aby zyskać wyrazistą elegancję. Z urzekającymi głowami barana jako ozdobą i osobliwością podstawy, proponuje równowagę między minimalizmem a blichtrem.

Fratelli Boffi - Electress - armchair - design Archer Humphryes Architects4 kolory roku
Electress | design: Archer Humphryes Architects | Fratelli Boffi

Electress autorstwa Archer Humphryes Architects to mały drewniany fotel, który gra kontrastami. Siedzisko definiują rygorystyczne linie, ale równoważy je elastyczny i zaokrąglony kształt. To „klasyczny” fotel, a jednocześnie wyjątkowy ze względu na różne detale, takie jak rzeźbione oparcie i mosiężne końcówki. Electress wydaje się być prostym i eleganckim meblem. Jednak w unikalnej żółtej wersji, potrafi w pełni wykorzystać eklektyczne i spektakularne cechy.

redleh-5-rug-society-2x kolory roku
REDLEH | Rug’Society

Iluminacja pod stopami

Dywan REDLEH marki Rug’Society powstał na cześć chińskiego smoka. Zgodnie z mitologią chińską smok był jednym z czterech świętych zwierząt wezwanych przez Boga Stwórcę do udziału w stworzeniu świata. REDLEH to w 100% ręcznie robiony i ręcznie tuftowany dywan wykonany z naturalnej wełny i botanicznego jedwabiu. Wnosi do do wnętrz siłę, szlachetność i szczęście smoka.

valencia-1-rug-society-2x kolory roku
VALENCIA | Rug’Society

Kolory roku 2021 Pantone, a szczególnie Illumination to raczej jasne odcienie. Nic dziwnego, że na tym dywanie Rug’Society przywodzi na myśl gorące promienie słońca. Dywan Valencia zainspirowała letnia wycieczka do Walencji, hiszpańskiego miasta, w którym dominuje upał, a kolory są żywe. Miasto tak intensywne i kolorowe, że można je przedstawić tylko za pomocą neutralnych barw, w które wkracza ciepły żółty. Odbiór neutralnych, ale ciepłych kolorów przenosi nas na niezrównany komfort.

disruption-1-rug-society-2x kolory roku
DISRUPTION | Rug’Society

Dla miłośników nowoczesnych wnętrz Rug’Society także ma ciekawą propozycję. Dywan DISRUPTION sprawia, że pragniemy przekraczać granicę. Zainspirowany aktem rewolucji, ten ręcznie robiony dywan ma brzmieć radykalnie i porywająco, jak sama rewolucja.

2021_PantoneColours_UltimateGrey_Illuminating_collage_Nodus kolory roku
Kolaż prezentujący kolory roku 2021 Pantone według Nodus

Stabilne kolory roku 2021 Pantone

Kolory roku Pantone 2021 to także 17-5104 Ultimate Grey, który reprezentuje solidne i niezawodne elementy. Trwała i pewna podstawa do twardy grunt pod nogami. Jednak może on także sprawiać przyjemność i kreować relaksacyjną atmosferę.

inception-1-rug-society-2x
INCEPTION | Rug’Society

Incepcja to nazwa nadana pochodzeniu lub początkowi czegoś i jest to proces, który jest obecny przez całe nasze życie. Dzięki prostemu wzornictwu dywan INCEPTION marki Rug’Society wnosi do wnętrz elegancki i minimalistyczny styl.

deco-5-rug-society-2x kolory roku
DÊCO | Rug’Society

Zainspirowany ruchem Art Deco, który osiągnął szczyt w latach 20. XX wieku, Rug’Society stworzył dywan DÊCO. Reprezentuje on neutralną kolekcję w najlepszy możliwy sposób. To ręcznie tkany dywan pełen przepychu i wyrafinowania, o nietypowym kształcie z dodatkiem frędzli.

air-1-rug-society-2x
AIR | Rug’Society

Dywan Air to triumf geometrycznych wzorów i prostych linii. Dzięki różnym reliefom i kolorom dywan ten tworzy inną perspektywę i trójwymiarowy projekt graficzny.

© Raphael Thibodeau kolory roku
© Raphael Thibodeau

Kolory roku 2021 Pantone w kuchni

Abimis proponuje kultową kuchnię Atelier z wykończeniem inspirowanym kolorami roku Pantone 2021: Ultimate Grey i Illuminating.

abimis_kolory roku 2021 pNTONE
Atelier | Abimis

Atelier to kuchnia całkowicie szyta na miarę. Rdzeń jest zawsze wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304. Jednak drzwi i blaty można dostosować za pomocą innych materiałów i kolorów. Kuchnie Atelier wyróżniają się eleganckim i wyrafinowanym designem, podobnym do tego, jaki można znaleźć w profesjonalnej kuchni restauracyjnej.

Turri_Zero table kolory roku
Zero | design: Andrea Bonini | Turri

Turri na fali trendów

Nowe kolory roku Turri udostępnia w jadalni i salonie, w projektach, które stworzył Andrea Bonini. Stół Zero korzysta z odcienia Ultimate Grey. W rezultacie barwa marmurowego blatu doskonale współgra ze skrzydłami pokrytymi szarą skórą i ozdobionymi metalowymi detalami.

Turri_Zenit chair (2) kolory roku
Zenit | design: Andrea Bonini | Turri

Z kolei krzesła Zenit charakteryzują się subtelną i współczesną konstrukcją. Zaproponowano je w różnych odcieniach szarości i żółci, które można ze sobą łączyć.

Turri_Zenit vitrine (2)
Zenit | design: Andrea Bonini | Turri

Dodatkowo, z tej samej kolekcji pokazała się szara witryna z drzwiami pokrytymi skórą, uzupełniona lekką szklaną szkatułką.

Turri_Vine bench (2)
Vine | design: Frank Jiang | Turri

Z kolei w części sypialnej kolory roku reprezentuje w Turri ławka i pufa Vine zaprojektowane przez Franka Jiang.

Turri_Vine bench (4) kolory roku
Vine | design: Frank Jiang | Turri

Pierwsza z nich wyróżnia się falistym wzornictwem drewnianej konstrukcji. Wynika ona z niezwykle starannego wykonania.

Turri_Vine pouf (6)
Vine | design: Frank Jiang | Turri

Natomiast pufa charakteryzuje się niezwykłą wygodą i funkcjonalnością. Dzięki miękkim i okrągłym kształtom mebel wyposażono w duży otwór z przodu.

Turri_Vine pouf (7)
Vine | design: Frank Jiang | Turri

Wpływa to nie tylko na zwiększenie ergonomii samego siedziska. Pozwala również na przechowywanie w nim przedmiotów.

devon & devon 01 kolory roku
Admiral & Botanica | Devon & Devon

Kolory roku w łazience

Devon & Devon składa hołd eleganckiemu połączeniu kolorów roku, przedstawiając dwie zupełnie nowe wersje Admiral. Kultowa żeliwna wanna korzysta teraz z uspokajającej elegancji szarości, która naturalnie podkreśla jej styl retro. Z kolei energia koloru żółtego nadaje nową witalność inspiracji z bohemy stojącą za jej charakterystyczną formą.

devon & devon kolory roku
Admiral & Botanica | Devon & Devon

Aby uczcić kolor roku, Devon & Devon rozświetla również czarno-białe tło swojej bestsellerowej tapety Botanica. Przestawia triumf wyjątkowo dużych egzotycznych kwiatów, roślin i owoców zaprojektowanych przez Vito Nestę z nieoczekiwanymi nutami żółci.

ghost antoni lupi kolory roku
Ghost Combi | design: AL Studio | Antonio Lupi

Natomiast AL Studio dla Antonio Lupi zaprojektował Ghost Combi. Ukryta w suficie deszczownica reprezentuje oba kolory roku Pantone. Do wyboru ciemniejsza w eleganckim szarym odcieniu lub słoneczna w jasnożółtym kolorze. Zgodnie z wymogami roku 2021.

Pepita Matsu | Wallpepper Group
Pepita Matsu | WallPepper® Group

Wyciszające kolory roku na ścianach

Dźwiękochłonna i antybakteryjna tapeta pozwala na zaprojektowanie naprawdę wygodnych, bezpiecznych i intymnych przestrzeni. Od hoteli i obiektów hotelarskich po prywatne pokoje, od dużych biur po miejsca pracy w domu. Dzięki WallPepper® / Group obrazy stają się inspirujące sposobem na zachowanie zdrowia ludzi, którzy mieszkają w tych przestrzeniach.

Kinoko | Wallpepper Group
Kinoko | WallPepper® Group

Tapeta WallPepper® / Group sprawdza się jako doskonały element dekoracyjny. To idealne rozwiązanie zdolne zaspokoić estetyczne i funkcjonalne potrzeby każdego projektu mieszkaniowego lub kontraktowego. Stanowi więc prawdziwą pomoc dla profesjonalistów w dziedzinie dekoracji wnętrz.

WallPepper® Group kolory roku
WallPepper® Group

Urok powierzchni, rozumianej jako przestrzeń narracyjna, staje się funkcjonalny. Obrazy, sugestie, inspiracje i efekty materiałowe są przedstawiane na teksturach tapet WallPepper® / Group, nie tylko po to, aby nadać osobowości każdemu rodzajowi ściany, ale także by stworzyć nowy komfort akustyczny i dobre samopoczucie.

Parentesit arper 01
Parentesit | design: Lievore Altherr Molina | Arper

Lievore Altherr Molina zaprojektował Parentesit dla Arper w 2015 roku. To akustyczny moduł ścienny, który redukuje zewnętrzne szumy tła i tworzy przestrzeń do koncentracji.

parentesit arper 02 kolory roku
Parentesit | design: Lievore Altherr Molina | Arper

Czy kolory roku Pantone wpłyną na trendy meblowe w 2021?


Co roku zadajemy sobie pytanie, czy i jak wybór Pantone Color Institute wpłynie na designerów. Czy projektanci wnętrz zdecydują się na zastosowanie ciepłej, orzeźwiającej żółci słonecznego dnia, która według Instytutu stanowi nowy początek

molteni home
© Molteni Home

Szczerze mówiąc, niewiele aranżacji wnętrz na świecie aranżacji zainspirowało się kolorami Pantone w ostatnich latach. Jednak zawsze pojawia się kilka odważnych inicjatyw. W zakresie mebli i akcesoriów, czyli dóbr trwałego użytku, trend roczny bywa zbyt krótki. Na pierwszy rzut oka tak mocna żółć budzi sceptycyzm. Wydaje się mało prawdopodobne, aby producenci mebli wybrali powłoki z palety Pantone… Niemniej, jak zawsze, kolory roku inspirują i pozwalają na spojrzenie na istniejące projekty w nowym świetle (lub szarości).

air-5-rug-society-2x
AIR | Rug’Society


Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close