Search

Poliform – nowości 2022

Poliform 2022_pointofdesign.pl

Poliform prezentuje zajawkę swoich nowych produktów na 2022 rok, oferując styl, który przeradza się w styl życia inspirowany światem sztuki. Najnowsze produkty to dzieła Jean-Marie Massauda i Emmanuela Galliny.

 

Salon w stylu Poliform

Sofa Brera, projekt: Jean-Marie Massaud

Jean-Marie Massaud projektuje domowy krajobraz o wysokiej jakości architektonicznej. Jej bohaterem jest Brera, system sof, w którym elegancja wyraża się poprzez poziomy, czysty i nowoczesny design. Możliwe są różne konfiguracje, od klasycznej liniowej do zakrzywionej, najlepiej dopasowanej do większych przestrzeni i salonów. Poziom komfortu jest niezwykle wysoki dzięki poduszkom, które zawierają technologię poprawiającą relaks. Krawiecką jakość podkreślają detale couture ze skóry oraz nowy wybór tkanin, które sprawiają, że szwy wyróżniają się niczym szlachetne detale.

Sofa Brera, Poliform, projekt: Jean-Marie Massaud

 

Stoliki kawowe Mush, projekt: Jean-Marie Massaud

Mush to system stolików kawowych o niezbędnej estetyce, zaprojektowany jako dyskretny dodatek do sofy Brera. Do wyboru kwadratowy lub prostokątny blat z zaokrąglonymi rogami lub okrągły blat, jest dostępny w różnych wysokościach i rozmiarach. W wersji olmo nero grubość blatu jest wynikiem ręcznego rzemiosła. Okrągła i wysoka wersja stolika kawowego, idealna do ustawienia obok sofy Brera, dostępna jest również w całości pokryta skórą.

Stoliki kawowe Mush, Poliform, projekt: Jean-Marie Massaud

 

Stołek Ube, projekt: Jean-Marie Massaud

Stołek Ube to element pęknięcia, dzieło sztuki służące funkcjonalności strefy dziennej. Zainspirowany nasionami kokosu merów, owoców tropikalnych o sugestywnym i zmysłowym kształcie.

Stołek Ube, Poliform, projekt: Jean-Marie Massaud

 

Fotel Curve, projekt: Emmanuel Gallina

Fotel naśladuje główne cechy kolekcji o tej samej nazwie: miękkie linie i centralne położenie drewna. Intuicja Emmanuela Galliny polegała na rozjaśnieniu struktury i wyściółce, obnażeniu ich do istoty, bez poświęcania komfortu. Zakrzywiony uchwyt oparcia jest wizualnie kuszącym funkcjonalnym detalem, który nadaje tyłowi fotela wspaniały wygląd. Dostępne w różnych wykończeniach i szerokiej gamie pokryć, Curve może nabrać pożądanego nastroju – od stylu klasycznego po bardziej nowoczesny.

Fotel Curve, Poliform, projekt: Emmanuel Gallina

 

Fotel Kaori, projekt: Jean-Marie Massaud

Fotel Kaori jest kontrapunktem dla sofy Brera, a także dla wszystkich projektów z kolekcji Sofy, które mają silne konotacje architektoniczne. Charakteryzuje się miękkimi liniami i dużą objętością. Elegancki i wyrafinowany fotel składa się z dwóch doskonale zintegrowanych skorup – zewnętrznej ze skóry, wewnętrznej miękko wyściełanej i tapicerowanej tkaniną lub skórą. Jego atrakcyjność wizualna jest dopasowana do fotela, zaprojektowanego z myślą o maksymalnym komforcie.

Fotel Kaori, Poliform, projekt: Jean-Marie Massaud

 

Życie wokół stołu zaprojektowane przez Poliform

Stół Curve, projekt: Emmanuel Gallina

Curve to podstawowy i solidny stół, w którym delikatne linie spotykają się z efektownymi detalami, takimi jak drewniana poprzeczka. Stół będący częścią kolekcji Curve zaprojektowanej przez Emmanuela Gallinę jest dostępny z drewnianą strukturą i marmurowym lub drewnianym blatem z delikatnie ręcznie wykonaną krawędzią. Poprzeczka, niezwykle wyrazisty element, może być pokryta skórą.

 

Stół Curve, Poliform, projekt: Emmanuel Gallina

 

Kredens Aiko, projekt: Jean-Marie Massaud

Aiko to system kredensów o czystych liniach i wyszukanych detalach. Intuicja Jean-Marie Massaud dała życie projektowi, który jest prawdziwym kompendium know-how Poliform. Inspirowane starożytnymi kredensami, szafki są zawieszone na podstawie z nóżkami, na równi z drzwiami z profilowanymi profilami. Dbałość o szczegóły jest kluczowa: od półek, które wydają się unosić w przestrzeni dzięki zintegrowanym wspornikom półek, po wyrafinowane oświetlenie; od środkowej stopy, która staje się elementem estetycznym, do zawiasu, opracowanego ad hoc, który kończy się cenną blaszką z metalu zewnętrznego. Wyjątkowe są również wykończenia drzwi: oprócz klasycznego drewna dostępne jest drewno z efektem wikliny oraz wersja ze szkła laminowanego z wnętrzem z tkaniny imitującej len.

Kredens Aiko, Poliform, projekt: Jean-Marie Massaud

 

W zaciszu sypialni Poliform

Łóżko Yume, projekt: Jean-Marie Massaud

Yume to łóżko tapicerowane, które reinterpretuje klasyczny design poprzez wizualną i materiałową lekkość, dzięki miękkiemu zagłówkowi łączy ponadczasową elegancję z cennymi detalami couture, takimi jak skórzane wstawki inspirowane światem mody.

Łóżko Yume, Poliform, projekt: Jean-Marie Massaud

 

Parawan Hima, projekt: Jean-Marie Massaud

Niezbędny, elegancki i zmysłowy parawan pokojowy jest dziełem o antycznym, a jednocześnie niezwykle współczesnym uroku. Choć jest dwuwymiarowy, potrafi stworzyć trójwymiarową przestrzeń, jakby była elementem architektonicznym. Różne wysokości nadają się do różnych zastosowań, od prostego ekranu chroniącego sofę, łóżko lub kącik domowego biura po ścianę, umożliwiającą stworzenie intymnej, oddzielnej przestrzeni. Posiada eleganckie wykończenia z malowanego metalu i tkanego sznura.

Parawan Hima, Poliform, projekt: Jean-Marie Massaud

 

Konsola i ławka Nara, projekt: Jean-Marie Massaud

Kolekcja Nara rozszerza się i wita dwa nowe elementy: ławkę i konsolę. Podobnie jak stolik kawowy, którego stanowią naturalną ewolucję, są wykonane z litego drewna, z wykonaniem inspirowanym sztuką meblarstwa. Ławka i konsola są poprzecznymi dopełnieniami, do części sypialnej lub stref wejściowych, gdzie wyróżniają się solidną i elegancką materialnością.

Konsola Nara, Poliform, projekt: Jean-Marie Massaud

 

Łóżko Curve, projekt: Emmanuel Gallina

Curve narodziło się z potrzeby stworzenia lekkiego i niezbędnego łóżka, które uosabia charakterystyczną elegancję i ponadczasowość Poliform. Praca Emmanuela Galliny jest kontynuowana w stylu kolekcji Curve, rozbierając materiał, aby uzyskać delikatną i współczesną lekkość. Wyściełany zagłówek, tapicerowany tkaniną lub skórą, jest niezwykle miękki i wygodny.

Łóżko Curve, Poliform, projekt: Emmanuel Gallina

 

W najlepszym porządku czyli zgodnie z planem Poliform

Drzwi Senzafine Plus Glass, projekt: R&D Poliform

Kolekcję drzwi Senzafine Plus wzbogaca nowa wersja szkła, dostępna w pięciu wykończeniach. Charakterystyczny uchwyt Plus dostępny jest w dwóch metalowych wykończeniach: szampańskim i ardezji.

Drzwi Senzafine Plus Glass, Poliform, projekt: R&D Poliform

 

Drzwi Senzafine Match, projekt: R&D Poliform

Senzafine Match to nowe drzwi Senzafine, modułowego systemu do sypialni, który wyróżnia się nieskończonymi możliwościami estetycznymi i funkcjonalnymi. Drzwi Match są dostępne w drewnie z dopasowanym uchwytem; w technocover z dopasowanym uchwytem; w tkaninie lub lakierowany z malowanym metalowym uchwytem w kolorze ardezji lub szampana. W wersjach z tkaniny i technocover drzwi posiadają smukłe poprzeczki z lakierowanego metalu.

Drzwi Senzafine Match, Poliform, projekt: R&D Poliform

Zobacz także:

Nowa kolekcja Poliform na rok 2021

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close