Search

Hard couture w wykonaniu De Castelli

Skrzyżowanie doskonałego rzemiosła, zaawansowanej technologii i estetyki, gdzie kolekcje interpretują potencjał metalu jako elastycznego tworzywa, które staje się następnie trwałym elementem wystroju wnętrz. W kolekcjach De Castelli, poszczególne obiekty, pomimo przynależności do serii, pozostają wyjątkowe, opierając są na praktycznej i estetycznej wartości pierwotnego materiału.

decastelli_pointofdesign.pl
Konsola Tako, projekt: Filippo Pisan

Dzięki niezastąpionemu doświadczeniu rzemieślników De Castelli, firma oferuje nową wizję krajobrazu użytkowego, w którym umiejętna obróbka metalu przekłada się na oryginalną ekspresję materiału. Produkty manifestują szlachetną, głęboką duszę, aby tworzywo ujawniło się w bezgranicznych odmianach samego siebie.

Żelazo, mosiądz i miedź, w ich nieskończonych odmianach i wykończeniach, stają się centralnym elementem całkowicie odnowionej sceny, pozwalając, aby wreszcie zabłysnęły własnym światłem.

decastelli_pointofdesign.pl
Regał Existence, projekt: Michele De Lucchi

„Każdy proces wykonywany jest z najwyższym poziomem umiejętności – jakby przez kowala z wrażliwością jubilera”. – Filippo Pisan

Projektanci De Castelli

Historia De Castelli

Materiały i powierzchnie De Castelli

Kolekcje De Castelli

Showroom De Castelli

Projektanci De Castelli

Współczesne wzornictwo jest kluczowym aspektem tożsamości marki De Castelli, a firma nieustannie opracowuje gamy mebli i produktów, aby wyrazić, jak wielką wagę przywiązuje do rozwijania relacji z wiodącymi światowymi twórcami. Stała współpraca z takimi sławami, jak Alessandro Masturzo, Albino Celato i Michele de Lucchi, również przyczynia się do ugruntowania pozycji marki jako przełomowego gracza na światowej scenie wzornictwa.

decastelli_pointofdesign.pl
Komoda Celato, projekt: R&D De Castelli

Albino Celato

Twórca marki De Castelli, zawsze koncentrował swoje zdolności twórcze na nadawaniu przedmiotom indywidualnego charakteru, wykraczając poza standardowe dotychczas konwencje. Ustanawia niejako sztukę, której proces rzemieślniczy nadaje autentyczne właściwości artystyczne. Znany z zamiłowania do ciągłego rozwoju, wprowadził filozofię różnorodności. Dzięki stałej współpracy z artystami i architektami różnych środowisk, możliwa jest nieustająca transakcja doświadczeń. A co najważniejsze, nie tylko na poziomie koncepcyjnym, ale także w obszarze badań nad innowacyjnymi technikami rzemiosła.

decastelli_pointofdesign.pl
Komoda Yoroi, projekt: Alessandro Masturzo

Alessandro Masturzo

Jego projekty wyznaczają ramy stosowania metalu we wzornictwie, w którym staje się niezwykle elastycznym tworzywem. Stale poszukuje nowych połączeń, aby zweryfikować metodę projektowania.

decastelli_pointofdesign.pl
Stolik kawowy Syro, projekt: Emilio Nanni

Emilio Nanni

Realizuje projekty w ramach własnego studia projektowego |ENa+d., począwszy od architektury mieszkaniowej, poprzez rekultywację miast, instalacje muzealne, aż wreszcie po projektowanie wnętrz. Współpracował z ikonami włoskiego designu i architektury, jak Bross Cyrcus, Calligaris, Laboratorio Pesaro, Roche Bobois, Valadier Gioielli czy Zanotta. Jego zamiłowanie do badania symboli i właściwości materiałów, pozwala więc na fuzję najwyższej jakości sztuki z codzienną użytecznością.

decastelli_pointofdesign.pl
Pawilon „Archimbuto”, projekt: Cino Zucchi&De Castelli

Cino Zucchi

Zawodowe i prywatne korzenie architekta sięgają Mediolanu. To tu kształtowała się jego twórcza wrażliwość pod wpływem Aldo Rossiego i Manfredo Tafuriego. Cino Zucchi uczy nieszablonowej sztuki abstrakcji oraz stosowania jej w architekturze i wzornictwie. Projekt budynku mieszkalnego D w Giudecca, stał się punktem zwrotnym w karierze włoskiego architekta, który następnie dołączył do grona wielkich osobistości świata designu.

Historia De Castelli

Dzięki pasji i innowacyjnej technologii obróbki, De Castelli przenosi starożytny materiał, jakim jest metal, do niespodziewanie nowoczesnego formatu.

Albino Celato założył firmę w 2003 roku, w małym miasteczku Crocetta del Montello, w pobliżu Treviso. Choć początki firmy to kowalstwo, produkujące taki sam sprzęt rolniczy jak Lamborghini, Albino Celato wkroczył na pole pełnych wdzięku mebli i akcesoriów. Chciał uczynić z metalu materiał na miarę współczesnych czasów, stawiając na postępowe wzornictwo i technologie. W rezultacie powstał katalog produktów, mebli i powierzchni, które lirycznie łączą tradycyjne rzemiosło z zaawansowanymi technikami inżynieryjnymi.

„De Castelli jest spadkobiercą długiej tradycji w obróbce metalu – jest to wynik podróży, która ma swoje korzenie w trzech pokoleniach, które były w stanie interpretować, pracować i utrzymywać ten ciągle aktualny i współczesny materiał, wprowadzając design jako nowy język.

Materiały i powierzchnie De Castelli

To właśnie tutaj, metal staje się bohaterem, wzmocnionym przez ekspresyjne interpretacje oraz oryginalne procesy obróbki. Firma wkracza na drogę, gdzie kształt, materiał i powierzchnia wchodzą w dialog ze sobą, dając eklektyczne i nieoczekiwane rezultaty.

decastelli_pointofdesign.pl
Powierzchnia Forma, projekt: R&D De Castelli

Cechą charakterystyczną tej linii modułów kompozycyjnych, nadających się zarówno do małych, jak i dużych przestrzeni, jest nieskończona różnorodność formatów i wykończeń. Dzięki ręcznej obróbce modułów, krawędzie i narożniki zyskują wyjątkową gładkość.

decastelli_pointofdesign.pl
Powierzchnia Square 50, projekt: R&D De Castelli

Powtarzalność kwadratowego modułu, połączona jest dodatkowo z trójwymiarowym efektem stworzonym przez zróżnicowaną grubość poszczególnych płytek. Światło i cień rozchodzą się w przestrzeni, a wykończenia DeLabré dają więc całkowicie oryginalny efekt chromatyczny.

decastelli_pointofdesign.pl
System Scomposta i Boiserie, projekt: R&D De Castelli

Charakterystyczne zdolności metamorficzne metalu, tworzą własne wzory stylistyczne, nawet na najprostszych monochromatycznych powierzchniach. Możliwości oferowane przez systemy okładzin ściennych Scomposta i Boiserie, zapewniają szereg wysoce elastycznych rozwiązań kompozycyjnych. Zaspokajają potrzeby tych, którzy poszukują ponadto prawdziwie oryginalnych możliwości ekspresyjnych najwyższej jakości. Oba systemy, składające się z paneli o różnych rozmiarach, są w pełni konfigurowalne.

decastelli_pointofdesign.pl
Powierzchnia Circle Wall, projekt: R&D De Castelli

Meble wykute w ogniu

decastelli_pointofdesign.pl
Stół kawowy Drops, projekt: Zenalleto, Bortotto, materiał: miedź

Zainspirowane nieregularnymi kształtami kropli wody, stoliki rzeczywiście uosabiają rzemieślnicze know-how De Castelli. Dzięki tradycji ręcznego młotkowania i kształtowania wykorzystanej wpierw miedzi leśnej Denuance, uwydatnione zostały blaty, charakteryzujące się organicznym wyglądem, uzyskanym przez połączenie ognia, utleniania i pigmentów.

decastelli_pointofdesign.pl
Sofa Loom, projekt: Filippo Pisan, materiał: mosiądz

Loom przekształca oksymoron miękkości metalu w inspirację, umieszczając przyjazną formę na mosiężnym klipsie, który obejmuje tapicerkę, określając jej kształt. Szczotkowany mosiądz uzyskiwany ręcznie za pomocą Scotch-Brite, ostatecznie rozświetla całą kompozycję.

Kolekcje De Castelli

decastelli_pointofdesign.pl
Stół Buracco, projekt: Zanellato, Bortotto

Stół do gry, stanowiący przedmiot z przeszłości o wyrafinowanym uroku, nabiera nowej wartości w czasie. Okrągły blat z naturalnej miedzi, poddany obróbce cieplnej, charakteryzuje się wykończeniem DeErosion, które zyskało nieoczywistą wyjątkowość poprzez zabawne umieszczenie na nim różnych rodzajów figur spotykanych w kartach. Projekt autorstwa Zanelatto/Bortotto, staje się więc niejako łącznikiem pomiędzy radością z przebywania razem a designerskim kunsztem wykonania.

decastelli_pointofdesign.pl
Stół Buracco, projekt: Zanellato, Bortotto
decastelli_pointofdesign.pl
Kanapa Caravan, projekt: Emilio Nanni

Caravan to sofa modułowa, stanowiąca harmonijną syntezę pomiędzy rygorem metalu, a miękkością tapicerki. Profil obicia zarysowany jest szlachetnym ściegiem „horse stitch”, który uzupełnia ponadto podstawa zdefiniowana przez geometrię metalu. Wyrafinowana i czerpiąca z modernizmu objętość, ostatecznie nadaje wnętrzom niepodważalną, rzeźbiarską obecność.

decastelli_pointofdesign.pl
Szafa Pandora, projekt: Martinelli Venezia Studio

Podobnie jak znana ze starożytnej mitologii Pandora, szafa DeCastelli o tej samej nazwie, ukrywa w sobie wiele tajemnic. Ten imponujący przedmiot ujawnia swoją wyjątkowość, gdy odsłoni się niewidoczne w zamknięciu szuflady. Wszechstronność mebla i jego konfigurowalność, pozwalają więc na przekształcenie go w stolik, komodę lub nawet szafę.

decastelli_pointofdesign.pl
Komoda Elizabeth, projekt: Nathalie Dewez

Choć wykonana z metalu, oczarowuje swoją gracją i lekkością. Tworzywo wibruje w rytmie plis, współgrając między zwiewnością, a napięciem, elastycznością, a sztywnością.  Elizabeth, dostępna w wersji stalowej, mosiężnej lub miedzianej, nadaje kształt nowemu sposobowi wyobrażania kobiecych osobowości mebli.

decastelli_pointofdesign.pl
Ekran Painting, projekt: Alessandra Baldereschi
decastelli_pointofdesign.pl
Regał Babele, projekt: Martinelli Venezia Studio
decastelli_pointofdesign.pl
Lampa Ribot, projekt: Alessandro Mason

Showroom De Castelli

decastelli_pointofdesign.pl
De Castelli showroom

Znajdujący się przy Via Visconti di Modrone w Mediolanie showroom, zaprasza do eksplorowania wnętrz, będących ucieleśnieniem ogromnych możliwości ekspresyjnych firmy i jej doświadczenia w produkcji, a jednocześnie ukoronowaniem badań, które łączą wybitne rzemiosło i technologiczne know-how.

decastelli_pointofdesign.pl
De Castelli showroom

Zaprojektowana przez biuro Cino Zucchi Architetti przestrzeń, prezentuje trzy podstawowe elementy marki – kolekcję, powierzchnie i architekturę, które przenikają się w artystycznej grze.

decastelli_pointofdesign.pl
De Castelli showroom

De Castelli udziela głosu projektantom, producentom i rzemieślnikom, skupiając się na przewadze jakości nad ilością poprzez eksplorację procesów twórczych i wykorzystanie materiału w celu znalezienia wyrafinowanej ekspresji w projektowaniu. Od oryginalnych mebli, po jednorazowe dzieła sztuki i duże zlecenia architektoniczne, firma faktycznie zyskuje reputację wiodącego europejskiego innowatora w dziedzinie metalicznych powierzchni.

Produkty marki DeCastelli dostępne są w Polsce w showroomie IDEA MM w Warszawie, przy ulicy Kruczej 24/26.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close