Search

Meble inspirowane zimą w kolekcji Fratelli Boffi

meble inspirowane zimą boffi

Fratelli Boffi wskazuje jak można ocieplić nadchodzące miesiące dzięki futrom i miękkiej tapicerce. Meble inspirowane zimą wykończono włosiem jagniąt z Tybetu, futrem i skórą pokrytą sierścią. Boffi oferuje wybór mebli i dodatków wykończonych miękkimi i wyrafinowanymi pokryciami. W ten sposób przekształca zarówno środowiska domowe jak i kontraktowe w przyjazne i wyrafinowane zimowe wnętrza.

meble inspirowane zimą Fratelli Boffi - Monarch - rocking chair - design Archer Humphryes Architects6
Monarch | design: Archer Humphryes Architects

Fotel bujany Monarch | design: Archer Humphryes Architects


Zrewolucjonizowanie tradycyjnego fotela bujanego to krzesło Monarch autorstwa Archer Humphryes Architects. W rzeczywistości projekt podkreśla kontrast pomiędzy dwoma elementami: strukturą i tapicerką. Podstawę wykonano z drewna, a charakteryzuje się rygorystycznymi i czystymi liniami.

meble inspirowane zimą Fratelli Boffi - Monarch - rocking chair - design Archer Humphryes Architects4
Monarch | design: Archer Humphryes Architects

Przypomina klasyczną stronę fotela bujanego, z dodatkiem delikatnych detali na oparciu siedzenia. Tapicerka siedziska i oparcia to biała skóra jagnięcina. Ta miękka cecha zapewnienia fotelowi nie tylko komfort, ale i charakter. Meble inspirowane zimą przywołują także skojarzenia ze stylem góralskim, choć nie wiadomo skąd projektanci mogli go zaczerpnąć.

meble inspirowane zimą Fratelli Boffi - Albertine - chair -design Fratelli Boffi Studio3
Krzesło Albertine | design: Fratelli Boffi Studio

Albertine | design: Studio Fratelli Boffi

Krzesło Albertine wznosi się na bazie i nogach z naturalnego drewna orzecha włoskiego. Natomiast wieńczy je miękki, wyściełany łuk, który otacza siedzisko i tworzy przytulną, przyjazną przestrzeń. Pełen wdzięku kształt tego krzesła łączy się z najróżniejszymi stylami. Dzięki zastosowaniu różnych rodzajów tapicerki Albertyne można zamienić w efektowny, dekoracyjny przedmiot lub skromny, dyskretny mebel.

meble inspirowane zimą Fratelli Boffi - In Furs Ottoman - design Analogia Project
Ottoman In Furs | design: Analogia Project

In Furs | design: Analogia Project


Ottoman In Furs to wypchany mebel o obfitych, okrągłych kształtach. Jego całkowicie pokryta skórą powierzchnia ma futrzany top, który częściowo zakrywa zarówno siedzisko, jak i boki. W ten sposób tworzy delikatne kombinacje i chromatyczne zestawiania ton w ton.

meble inspirowane zimą Fratelli Boffi - In Furs Ottoman - design Analogia Project (2)
Ottoman In Furs | design: Analogia Project

Dostępny w dwóch wersjach dekoracyjnych oraz w wersji z futrem lub skórą na skórze, Ottoman In Furs staje się idealnym elementem efektownej, wyrafinowanej scenerii.

meble inspirowane zimą Fratelli Boffi - In Furs Cabinet - design Analogia Project (2)
Szafka In Furs | design: Analogia Project

Szafka z kolekcji In Furs, w kształcie walca, wykonana jest z włoskiego walca z orzecha lub ciemnego durmastu. Posiada skórzany blat i drewnianą podstawą. Podobnie jak Wenus w futrze, mebel dosłownie otula miękka tapicerka, która ukrywa boczny otwór. Ten z kolei skrywa wnętrze z cennymi drewnianymi półkami.

Fratelli Boffi - In Furs Cabinet - design Analogia Project
Szafka In Furs | design: Analogia Project

Dostępny w swojej oryginalnej wersji z włosiem cielęcym oraz w drugiej, puszystej, długowłosej wersji, Cabinet In Furs nadaje się do wielu interpretacji. Dzięki temu meble inspirowane zimą dostosowano do różnych estetyk.

Fratelli Boffi - Madama - armchair - design Archer Humphryes Architects1
Fotel Madama | design: Archer Humphryes Architects

Madama | design: Archer Humphryes Architects

Niskie siedzisko, zaprojektowane przez Archer Humphryes Architects, składa się z oparcia wyprofilowanego drewnianą obwodem i podstawy. Lejący kontur mahoniu lub dębu zdobi osobliwa tapicerka i wyszukane zdobienia lub czarna skóra. Falisty i kobiecy kształt siedziska fotela można więc ozdobić ekscentryczną tapicerką z futra tybetańskiego lub – na skórze pokrywającej tył – laserowymi zdobieniami.

Fratelli Boffi - Madama - armchair - design Archer Humphryes Architects9
Fotel Madama | design: Archer Humphryes Architects

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close