Search

“Nikeames” – buty inspirowane Eamesami

ora-ito-designs-concept-nikeames

Nie często zdarza się wzajemna inspiracja świata meblowego designu i przemysłu obuwniczego, ale jak pokazuje przykład śmiałego projektu francuskiego designera Ora-Ïto, jest ona możliwa.

Ikoniczny fotel Lounge 670 projektu Eamsów, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych mebli stworzonych na przestrzeni ostatnich 100 lat, posłużył za inspirację do stworzenia projektu hipotetycznego obuwia przeznaczonego nie tylko dla sportowców, ale przede wszystkim fanów Ray i Charlesa Eamsów i ich dorobku.

W modelu zostały wykorzystane specjalne skarpety z Gore-texu jako bazowy element a następnie na nie nałożone lakierowane, drewniane panele, swoim kształtem nawiązujące do oryginalnego wzorca. Cienka gumowa podeszwa zapewnia komfort chodzenia, amortyzując każdy krok.

Co prawda jest to jedynie model koncepcyjny, więc o jego praktyczności raczej się nie przekonamy, ale bez wątpienia stanowi ciekawy przypadek przenikania wpływów wielu różnych dziedzin wzornictwa. Niestety firma Nike nie wykazała zainteresowania wprowadzeniem modelu do produkcji, nawet w wersji limitowanej. Szkoda.

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close