Search

Vitra dot Festival

Vitra dot festival fot. AKPA

10 września lider światowego rynku mebli – szwajcarska firma VITRA zaprosiła na wieczór zaskakujących atrakcji dla entuzjastów wyrafinowanego designu. Komplementarne wydarzenia po raz pierwszy odbyły sie w formule festiwalowej, łącząc najnowszą odsłonę showroom ’u, który mieści się przy ul. Burakowskiej 5/7 z premierą spektakularnej Instalacji zaprojektowanej dla Vitry przez Studio Rygalik, oraz prezentacją flagowego pojazdu marki premium DS. Automobiles.

Twórczość marki Vitra, którą można było podziwiać podczas wydarzenia, to przede wszystkim troska o detale, innowacyjne technologie produkcji i wyjątkowe wzornictwo. Produkty marki Vitra wpisują się na listę klasyków nie tylko ze względu na unikalne wzornictwo, lecz przede wszystkim z uwagi na zaangażowanie marki w planowanie przestrzeni mieszkalnych, biurowych czy nawet obiektów publicznych.

Atrakcją wieczoru była Instalacja architektoniczna specjalnie zaprojektowana przez Studio Rygalik, odwołująca sie do tożsamości kultowej firmy Vitra, jej marki, twórczej spuścizny Eamsów, oraz współczesnych produktów.

Kolejnym z elementów wieczoru była prezentacja flagowego modelu marki DS5. Ideały producenta samochodów, który stawia na wysoką jakość materiałów wykończeniowych oraz awangardowy design, doskonale harmonizują z myślą przewodnią firmy Vitra.

Po wystawie Joanna Klimas, projektantka mody powiedziała: „Podoba mi się koncepcja marki DS, która chce pokazywać i promować swoje samochody w kontekście mody, architektury i sztuki. Mogę powiedzieć, że tworzymy razem sztukę i technologię”

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close