Search

Syrena – ikona szos PRL-u

Syrena Sport

O powrocie Syreny mówi się już od paru lat. Do tej pory jednak firma AK Motor udostępniała jedynie grafiki komputerowe prezentujące kolejne modele – Syrenę Meluzynę, Syrenę Kabri i Ligeę.  Teraz zobaczyliśmy pierwszy model trójwymiarowy, choć na razie w skali 1:5.

Pokazana podczas konferencji AK Syrena Meluzyna w wersji R ma być produkowana wyłącznie do celów sportowych. Jeżdżący egzemplarz jest już budowany w warsztatach Proto Cars i ma zadebiutować podczas Rajdu Barbórki w grudniu 2015 roku!

Dla firmy AK Motors zbudowanie auta rajdowego to nie cel, a środek do promocji projektu przywrócenia marki Syrena i w dalszej perspektywie zbudowania wersji drogowej. A ponieważ samochody rajdowe z drogowymi łączy zazwyczaj jedynie nazwa, to na ewentualną premierę jeżdżącej „cywilnej” Syreny Meluzyny trzeba będzie jeszcze zaczekać. Już jednak popuszczono wodze fantazji i powstały komputerowe modele owianej legendą w latach 60-tych Syreny Sport, oczywiście w wersji bardziej współczesnej. O ile model sprzed 50 lat wyprzedzał swoją epokę, tak nowy może z powodzeniem konkurować urodą z najlepszymi markami samochodowymi klasy premium.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close