Search

Fritz Hansen i nowe wyczucie koloru

Resized_FH-8

Fritz Hansen i Carla Sozzani przedstawiają 16 nowych kolorów kultowych siedzeń Arne Jacobsena. Dzięki zaokrąglonej, elegancko wykończonej konstrukcji i śmiałemu wycięciu w talii, krzesło Arne Jacobsena „Series 7” stanowi lekką, kompaktową i zgrabną podstawę współczesnego domu od czasu jego wprowadzenia w 1955 roku.

fritz hansen _colours-2020_ 04

Najsłynniejszy krzesło świata

Około 65 lat później struktura ze sklejki formowanej pod ciśnieniem na mrówczych nogach doczekała się ponad pięciu milionów sprzedanych egzemplarzy. Można więc stwierdzić, że „Seria 7” to najbardziej rozpoznawalne i odnoszące największe sukcesy krzesło ze sklejki.

fritz hansen _colours-2020_ 09

Teraz najbardziej zmysłowe i znane krzesło na świecie można nabyć w całej gamie zupełnie nowych kolorów. Fritz Hansen odświeża „mrówkę” we współpracy z kuratorką designu Carlą Sozzani, założycielką słynnej mediolańskiej galerii 10 Corso Como. „A Sense of Color” to nowa paleta 16 nowych kolorów. Obejmuje także siedem podstawowych opcji dla projektów Jacobsena – Series 7, Ant i Grand Prix.

fritz hansen _colours-2020_ 08

Poszukiwacze kolorów piękna

Wybór kolorów do tego projektu rozpoczęliśmy od Carli Sozzani w jej studio, w którym wybraliśmy spośród ogromnej liczby kolorów. Jednym z głównych celów było stworzenie kolekcji zjednoczonej ciepłym tonem – „czerwoną nicią”, że tak powiem, i udało się to osiągnąć przez każdy wybrany przez nas kolor z odrobiną czerwieni” – wyjaśnia szef designu Fritz Hansen, Christian Andresen.

fritz hansen _colours-2020_ 05

Przy krześle „Series 7”, stanowiącym rdzeń DNA designu Fritza Hansena, zespół opracował nową kolorystykę z troską i szacunkiem. Każdy element tej specjalnej palety dobrano tak, aby działał obok siebie jako piękny kontrast i dopełnienie. Jednocześnie podkreśla kultowe projekty Jacobsena z subtelnym ciepłem i harmonią.

fritz hansen _colours-2020_ 03

Na przykład odcieni głębokiej gliny i jasnego beżu można używać jako neutralnych łączników barw. Jednocześnie powstały spokojne i delikatne „rodziny kolorów”.

fritz hansen _colours-2020_ 07

Od ciemnozielonych i błękitnych fal i nieba, po róż i ochrę małych muszelek i zanikającego wybrzeża o zmierzchu, paleta pojawiła się naturalnie, gdy odkryłam istotę światła dziennego i jego partnera, nocy, aby uchwycić wspólną harmonię kolorów. Każda interakcja ze światłem i konfrontacja światła z ciemnością wywołuje głębokie emocje. Magnesem, który przyciąga te dwa elementy do siebie, jest kolor.”- mówi Carla Sozzani.

fritz hansen _colours-2020_ 06

Nową paletę można także zastosować w projektach specjalnych. Chodzi o przedmioty produkowane na zamówieni oraz niestandardowe rozwiązania. Zapewnia to w sumie nieskończone możliwości.

FRITZ-HANSEN-COLORS-2020-BY-FREDERIK-LINDSTROM-003-scaled

O Fritz Hansen

Firma Fritz Hansen powstała w Danii w 1872 roku. Od początku konsekwentnie kieruje się pasją do piękna, jakości i rzemiosła. Marka współpracuje z wizjonerskimi projektantami i architektami z całego świata. W kolekcji duńskiego producenta znajdziemy projekty między innymi autorstwa Cecilie Manz, Hansa J Wegnera, Piero Lissoniego i Poul Kjærholma.

fritz hansen _colours-2020_ 02

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close