Search

Confessions – wystawa badająca męską psychikę

Confessions_Tableau_Salone del Mobile_pointofdesign.pl

CONFESSIONS to wystawa będąca efektem współpracy między TABLEAU i Post Service. 14 artystów wywodzących się z grup męskich zagłębia zagadnienie zdrowia psychicznego i używa go jako siły napędowej dla obiektów, prezentowanych w Alcova podczas Salone del Mobile w Mediolanie i 3daysofdesign w Kopenhadze.

Proces każdego artysty jest interpretowany jako kawałek dźwiękowy autorstwa projektanta dźwięku Cedrica Elisabeth. Wystawa jest pojemnikiem na wyznania każdego artysty m.in materializacji zdrowia psychicznego mężczyzn, stąd tytuł. Wystawa ma na celu odniesienie się do cichego kryzysu w męskim zdrowiu psychicznym. W szczególności dotyczy napięcia w społeczeństwie wokół potrzeby większego włączenia LGBTQA+ i kobiet, co wpływa na ogólna pozycję i samopoczucie, w przeciwieństwie do tradycyjnego, hierarchicznego rozmieszczenie mężczyzn w minionych dekadach.

 

Multidyscyplinarne studio TABLEAU i klinika terapeutyczna Post Service zarówno ma na celu podkreślenie tego tematu w relacji do społeczeństwa, jak również uwydatnienie obecności toksycznej męskości oraz pilnej potrzeby krytycznego zbadania natury usług zdrowia psychicznego.

 

Zobacz także:

Caffè Populaire na Milan Design Week

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close
© Copyrights by Point of Design
Close