Search

Toogood x Please Wait to Seated

Toogood x Please Wait to Seated_pointofdesign.pl

Toogood i Please Wait to be Seated świętują współpracę, prezentując archiwalną wystawę swoich dotychczasowych prac oraz zapowiedź nowego projektu oświetlenia.

 

Faye Toogood i Please wait to be Seated na wystawie 3 days of design.

Na coroczne duńskie wydarzenie projektowe „3 days od design” firmy Toogood i Please Wait to be Seated stworzyły archiwalną instalację w pokojach głównej siedziby Please Wait to be Seated przy Frederiksgade 1 w Kopenhadze. Celem jest zaprezentowanie całej ich wspólnej pracy – od kultowego krzesła Spade po stołki i stoły Tubby Tube oraz podgląd nadchodzących nowości. Charakterystyczną cechą elementów konstrukcyjnych Tubby Tube są ich czyste linie, stworzone przez ramy z wytrzymałego rurowego metalu z systemem blokujących połączeń. Kształty naśladujące te zazębiające się połączenia są wykorzystywane jako motyw całej instalacji, służąc jako ramy wizytówki, a także duże, miękkie abstrakcyjne rzeźby.

Pierwszy pokój ma centralną strukturę rzeźbiarską, odzwierciedlającą konstrukcję Tubby Tube, obok eksponatów z miękkimi siedziskami, stołkami i kolekcjami lamp marki Please Wait to be Seated. Kinkiety, tablice korkowe i lustra ustawione są na ścianach w symetrycznej konstelacji. W „The Chair Room” ogromny wybór krzeseł we wszystkich kolorach zawieszono na rurowej konstrukcji, która pokrywa wszystkie ściany. W największym pokoju znajduje się cała kolekcja Toogood x Please Wait to Seated, otoczona przypominającą kurtynę ścianą z płóciennych rur i rzeźb z tkaniny, które ponownie naśladują kształty i połączenia mebli Tubby Tube i krzeseł Spade. Po 3 days of design instalacja stanie się ogólnodostępna i pozostanie na swoim miejscu do końca października 2022 roku.

Kolekcja Tuby Tube, Please wait to be Seated

Nowa lampa projektu Toogood

Podczas 3 days of design istnieje również możliwość po raz pierwszy podglądu najnowszych lamp wiszących Tubby Tube, zaprojektowanych przez Faye Toogood. Nowa liniowa lampa wisząca wykonana jest z pustego profilu aluminiowego i zawieszona jest pod sufitem. Pusta wnęka tuby jest rozświetlona i odbija światło w dół. Posiada dotykowy ściemniacz na zawieszonym przewodzie oraz system do jednoczesnego ściemniania grup świateł. Oczekuje się, że liniowa lampa wisząca będzie dostępna u sprzedawców Please Wait to be Seated na całym świecie od końca 2022 roku w dwóch długościach: 90 cm i 130 cm oraz dwóch wykończeniach: ręcznie szczotkowanym aluminium i w matowej czerni.

 

Lampa projektu Faye Toogood premierowo zaprezentowana podczas 3 days of design w Kopenhadze.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close