Search

Letnia edycja NOMAD 2021

Nomad - targi sztuki współczesnej St.Moritz_pointofdesignpl

Ta alpejska letnia edycja pierwszej objazdowej wystawy sztuki i designu zaprezentuje najlepsze prace, projektantów i artystów z grupy galerii z czołówki swoich dziedzin. Znana z wyjątkowej pozycji na pograniczu designu i sztuki współczesnej, w tej edycji odbędzie się również wystawa NOMAD YESMAD, której kuratorem jest nowojorski artysta, kolekcjoner, kurator, pisarz, wykładowca i dealer Kenny Schachter we współpracy z wybranymi galeriami z Doliny Engadyny.

NOMAD YESMAD wystawa KENNY SCHACHTER, photo credit J’adore ce que vous faites!

We wspaniałym, historycznym otoczeniu Chesa Planta, Samedan, odbywa się EDYCJA NOMAD ST.MORITZ 2021, podczas której prezentowane są wyjątkowe dzieła designu, zarówno nowoczesne, jak i współczesne, wraz ze specjalnie wyselekcjonowanymi dziełami sztuki.

C L E A R I N G GALLERY, pieces by
DANIEL DEWAR AND GREGORY GICQUEL
photo credit J’adore ce que vous faites!

Galerie sztuki dla NOMAD

Z Rio de Janeiro Mercado Moderno zaprezentuje prace Ines Schertel – jednej z najbardziej znanych artystek współczesnej produkcji brazylijskiej; natomiast Galleria Rossella Colombari z Mediolanu będzie świętować wypoczynek w górach z lat 50., prezentując dzieła takich ikon designu, jak Mario Gottardi, Carlo Hauner i Ignazio Gardella. To tylko dwie z listy renomowanych galerii sztuki kolekcjonerskiej i sztuki współczesnej NOMAD, których dzieła zostaną wystawione na Chesa Planta.

MERCADO MODERNO, photo credit J’adore ce que vous faites!

Specjalnie dla NOMAD

Oprócz imponującej listy międzynarodowych galerii projektów kolekcjonerskich i galerii sztuki, NOMAD ST.MORITZ zaprezentuje serię ekscytujących PROJEKTÓW SPECJALNYCH, które po raz pierwszy można zobaczyć w lipcu.

CHRYSTO. MEBLE I PRZEDMIOTY OPAKOWANE: 1961-1963

Zuecca Projects, organizacja kulturalna non-profit i kurator Christopher Taylor, przedstawia w ramach NOMAD tę naprawdę niezwykłą i aktualną wystawę opakowanych mebli autorstwa artysty Christo. Cała sprzedaż przyczyni się do realizacji najnowszego projektu artysty L’Arc de Triomphe, Wrapped, tymczasowej grafiki dla Paryża (wrzesień 2021)

YALI Glass, reprezentujący nową generację mistrzów dmuchania szkła, połączył siły z projektantką biżuterii Antonią Miletto, aby stworzyć wyjątkowy projekt w stylu weneckim. Design Editions z siedzibą w Mediolanie będzie na nowo wyobrażać sobie materialność dzięki limitowanym edycjom autorstwa Keijiego Takeuchiego, Mikala Harrsena i Studio Charlie. Iwan Maktabi, czołowa galeria dywanów z Bejrutu, przedstawi wspólny projekt trzech projektantek z Libanu: Rumi Dalle, Hala Matta i Roula Salamoun. Ponadto będzie można zobaczyć ekskluzywną współpracę ze zmysłowymi wnętrzami domu mody Loro Piana i Palm Duet Chaise Longue, nigdy wcześniej niewidzianym dziełem zaprojektowanym przez Raphaela Navota.

VOLUMNIA GALLERY, photo credit J’adore ce que vous faites!

NOMAD w CHRISTIE’S

W odpowiedzi na ciągłe szczególne okoliczności tego roku, NOMAD połączył siły z wiodącym na świecie domem aukcyjnym CHRISTIE’S, aby zapewnić naszym gościom, klientom i galeriom wyjątkowe doświadczenie CYFROWE I FIZYCZNE, bogate w treści i dostęp do nowej publiczności kolekcjonerów. Aby zapewnić odwiedzającym nowe wrażenia, NOMAD zorganizuje tego lata równoległą edycję St. Moritz. Cyfrowe wydarzenie odbędzie się online w dniach 8-18 lipca, a daty fizycznego wydarzenia w Christie’s w Londynie zostaną ogłoszone wkrótce.

IWAN MAKTABI, Rumi’s dream by RUMI DALLE
photo credit J’adore ce que vous faites!

Zobacz także:

NOMAD podróżujące targi kolekcjonerskie w St. Moritz

Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close