Search

Renowacja domu z połowy XX wieku na Long Island

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 03

Nowojorska projektantka Athena Calderone odrestaurowała swój dom z połowy XX wieku w mieście Amagansett na Long Island. Użyła gipsowych ścian, lnianej tkaniny, marmuru i znalezisk z second handów.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 02

Calderone po raz pierwszy przeprojektowała dom, kiedy kupiła go w 2009 roku. Pomagał jej w tym sąsiad – Paul Masi, założyciel lokalnej firmy Bates Masi Architects. Dziesięć lat później postanowiła ożywić wnętrza jasną paletą i połączeniem elementów współczesnych i vintage.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 05

Nowe tekstury

Nie tylko ściany pokryto tynkiem, ale profesjonalna firma dodała również karbowany tynk na wyspie kuchennej.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 13

Chciałam wybrać nowe materiały i nowe powierzchnie, ubrać je w inny sposób, a także rozjaśnić, ponieważ wszystko wydawało mi się trochę ciemne, przestarzałe i ciężkie. Ściany były po prostu śnieżnobiałe i chciałam, aby były tynkowane i nieco cieplejsze i bardziej kremowe. To naprawdę bardzo zmieniło dom”.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 06

W kuchni Calderone zastąpiła szafki i półki z odzyskanego drewna na szafki IKEA. Jednak ich drzwi i fronty szuflad wykonała firma Semihandmade. Calderone pomalowała szafkę na bladozielony odcień, który wypływa z żył na nowych marmurowych blatach Calacatta Monet.

Z marmuru narodziła się paleta mojej kuchni” – powiedziała Calderone.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 10

Mosiężne okucia z czasem pokrywa patyna. Jednak prawdziwe elementy vintage tutaj to hiszpańskie tkane rattanowe stołki z lat 70. i dekoracyjną lampę. Calderone kontynuuje tę kombinację starego i nowego w całym domu.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 01

W projektowaniu zawsze chodzi o równowagę. Chodzi o yin i yang. Chodzi o wywyższenie ściągnięte w dół czymś, co wydaje się nieco bardziej rzemieślnicze dzięki ręcznej pracy”.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 04

W jadalni znajduje się wiejski stół otoczony włoskimi krzesłami Sapporo z lat 60. wykonanymi z orzecha z brązowymi skórzanymi siedzeniami. Overhead to biała, rzeźbiarska oprawa oświetleniowa autorstwa przyjaciela Calderone, rzeźbiarza Rogana Gregory’ego.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 11

Uwielbiam zderzanie się materiałów. Uwielbiam zderzanie się okresów. Kocham napięcie i tarcie, które to tworzy, ponieważ uważam, że to właśnie tworzy piękny projekt i to sprawia, że ​​oko ludzi zatrzymuje się trochę dłużej”.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 07

Klimatyczne elementy z połowy XX wieku

Meble i akcesoria w stylu vintage stanowią dominantę tym projekcie.

Powiedziałbym, że prawdopodobnie 80 procent tego domu wyposażyłam w meble w stylu vintage. Uwielbiam to, co vintage robi we wnętrzu domu. Dodaje nieznaną historię i starą patynę”.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 08

Część jadalną łączy z salonem wykonana na zamówienie konsola z orzecha włoskiego, dwa białe stołki i dzieła sztuki współczesnej autorstwa Ethana Cooka. Kolumna, bulwiaste kawałki francuskiej ceramiki i kinkiety dopełniają aranżację.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 12

W salonie znajdują się dwa krzesła w stylu vintage z kremowej tkaniny o kontrastujących wzorach. Obok jasny marmurowy stolik kawowy i sofa obita lnianą tkaniną. Dokładnie ten sam materiał posłużył jako tapicerka na kanapie w sypialni i na stołkach kuchennych.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 09
=

Calderone powiedziała, że ​​wybrała trwały materiał, aby jej dom był wygodny, ale nadal wyglądał świeżo i czysto. Inne elementy w domu to kinkiety Apparatus na suficie kuchni oraz stół perkusyjny Apparatus i dywan z Maroka, który trafił do głównej sypialni.

amagansett-house-athena-calderone-long island z połowy XX wieku 03

W pokoju dziennym natomiast wykorzystano dywan, który powstał przy okazji tworzenia kolekcji Empire autorstwa nowojorskiej projektantki Tali Roth. Z kolei kinkiet to dzieło Calderone oraz Simone Bodmer-Turner. Aranżację uzupełnia stół z francuskiego orzecha z lat 60. i drewniany klocek Milo Baughmana.

Zobacz także:

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close