Search

Gosoï | dębowa kolekcja Tran Nu Yen Khe

gosoï 01

Projektantka Tran Nu Yen Khe jest międzynarodową aktorką najbardziej znaną ze swojej roli w filmie Zapach zielonej papai. W trakcie swojej pracy łączyła doświadczenie filmowe z pasją do projektowania. Co więcej, jej kariera aktorska nigdy nie sprawiła, że ​​straciła z oczu swoje powołanie do projektowania. Z powodzeniem zajmowała się planami filmowymi i kostiumami, jednocześnie będąc reżyserem kilku filmów. Gosoï to kolekcja wieńcząca jej dotychczasowe dokonania na polu designu.

gosoï 02

W 2010 roku znany japoński pisarz Haruki Murakami zasugerował Yen Khe, że powinna rozwijać swoją karierę projektantki, po tym jak obejrzał film Norwegian wood, do którego stworzyła scenografię i kostiumy. Sposób w jaki zinterpretowała jego książkę, z pewnością poruszyła słynnego autora. Idąc za radą Murakamiego Yen Khe stworzyła własną kolekcję mebli pod nazwą gosoï. Jej premiera będzie miała miejsce w Paryżu podczas jesiennej edycji Maison et Objet 2019.

gosoï 03

Gosoï, czyli po wietnamsku drewno dębowe, to kolekcja mebli składająca się ze stołu, krzesła, ławki i taboretu. Ich architektoniczne, ukośne kontury tworzą dynamiczne napięcie. Ostre i zwężające się kształty mebli nadają meblom elegancji i lekkości. Wykorzystano tutaj wyszukany i nieoczywisty materiał jakim jest lity dąb francuski. Materiał ten z upływem czasu sprawia, że ​​meble stają się piękniejsze. Dzięki temu można je przekazywać z pokolenia na pokolenie, zdobywając tym samym pamiątkę o wartości sentymentalnej. Zastosowanie złożonego metalu jako istotnej części konstrukcji wprowadza kolor i zapewnia solidność.

gosoï 04

Kolekcję Gosoï autorstwa Yen Khe wyprodukowała w Wietnamie firma AA corporation, znana ze współpracy ze słynnymi architektami i markami w Azji Południowo-Wschodniej.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close