Search

Lavazza w stylu Gufram | Deséa Golden Touch

Lavazza Gufram

Podczas Milano Design Week 2019 włoskie marki Gufram oraz Lavazza rozgościły się w głównym holu, przedstawiając wciągającą instalację LAVAZZA A MODO GUFRAM.

Deséa Golden Touch Gufram

W centrum uwagi znalazł się ekskluzywny nowy ekspres do kawy Lavazza A Modo Mio, zinterpretowany na potrzeby wydarzenia przez Gufram. Ten z kolei wzbogacił dialog między przemysłem i designem, tworząc Deséa Golden Touch Gufram, pierwszą rzeźbę Lavazza.

Spotkanie tych dwóch marek podkreśla logo Lavazza A Modo Gufram. Pojawia się ono w widocznym miejscu na ekspresie do kawy z limitowanej edycji i potwierdza trwałość tego partnerstwa. Umieszczony centralnie na nowej ikonie domowego designu punkt skupia uwagę. Stąd rozlewa się nietuzinkowy styl Gufram, zmieniając oryginalną obudowę w szlachetną złotą skórę, przerywaną rytmicznie przez delikatne fale. Oryginalna tekstura nawiązuje do kropli kawy, która od frontu urządzenia spływa stopniowo do tyłu. Znika tam, gdzie spotyka się z wodą, reprezentowaną przez zbiornik maszyny.

Dominujący złoty kolor charakteryzujący ekskluzywny projekt Deséa Golden Touch Gufram przywołuje wartość jakości Lavazza. Podkreśla także nieocenione zaangażowanie wszystkich osób związanych z uprawą, selekcją ziaren, ich obróbką po dystrybucję kawy Lavazza. Reprezentuje zatem niezrównaną wartość ludzką oraz nieprzebrane zasoby bezcennej wiedzy.

Lavazza Gufram
Banco Deséa

Wielki sejf Lavazza

Aby podkreślić walory i chronić cenne obiekty,  Deséa Golden Touch Gufram i Qualità Oro powstała oryginalna teatralna sceneria. Zaskakiwała zwiedzających Design Week od momentu wejścia w przestrzeń w głównej arterii targów, odtwarzając bankowy skarbiec.

Powierzchnię zaaranżowaną przez Gufram charakteryzuje bezbłędne podejście marki. Tutaj nowości i ikony z ich kolekcji witały gości od momentu wejścia, zachęcając ich do wyruszenia w sugestywną podróż. W ramach współpracy z Lavazza, Gufram przeprowadził dogłębny projekt badawczy dotyczący tożsamości i dziedzictwa marki z Turynu. W ten sposób odrodził się projekt stworzony 10 lat temu przez Setsu i Shinobu Ito, który został wreszcie dopracowany i wdrożony. Rezultatem jest Aroma, krzesło klubowe sugerujące przestrzeń komfortu i dobrego samopoczucia. Tutaj można cieszyć się pyszną kawą lub drinkiem w ciszy i spokoju. Eleganckie, płynne kontury oparcia harmonijnie i asymetrycznie tworzą praktyczną podstawę blatu. To intymna przestrzeń, która towarzyszy wysmakowanym doznaniom za pomocą zakrzywionych linii.

Lavazza Gufram
Aroma

Nowa Bocca® Unlimited to oryginalna sofa w kształcie ust, która świętowała nową odsłoną swoje 50-lecie podczas Fuorisalone 2019. Odświeżona za pomocą nowej tkaniny, bardziej materialna i strukturalna, dostępna w 25 kolorach. Nowy wygląd zmienia znane oblicze tego obiektu, który bardziej niż jakikolwiek inny odzwierciedla abstrakcję kobiecego piękna.

Przestrzeń poświęconą relaksowi i rozrywce dopełnił Roxanne, obrotowy fotel o obszernych, płynnych liniach zapewniających najwyższy komfort. Niezwykle oryginalny klub kawowy, gdzie doświadczenie i światowej klasy biznes z Turynu spotyka się z kreatywnością Gufram. Pełen rozrywkowych niespodzianek, zaskakujących potraw zapewnił naprawdę wyjątkowe doznania, nie tylko związane z kawą.

Lavazza Gufram
Bocca® Unlimited

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close