Search

Kolekcja Atelier | kultura starego drewna

Forestale

Cykl rozwoju dębowych połaci leśnych trwa od 150 do 180 lat, czyli tyle co siedmiu ludzkich pokoleń. Firmy związane z leśnictwem muszą zatem być dalekowzroczne i oczekiwać ciągłości zapewnionej przez rodzinną historię oraz doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Kolekcja Atelier jest najlepszym świadectwem wielowiekowej tradycji Listone Giordano.

Forestale
 Archiwum Listone Giordano

Wielowiekowa tradycja

Dzieje rodziny Margaritelli, założycieli Listone Giordano toczą się w symbiozie z historią lasu. To relacja wiążąca dążenie do zachowania jakości z poszanowaniem środowiska. Korzenie marki sięgają głęboko w tradycję. Obecnie obejmują trzy wieki, cztery pokolenia i trwałe zamiłowanie do unikatowego materiału jakim jest drewno.

Rzemiosło rozpoczyna się na etapie wycinki, po czym stopniowo obejmuje każdą fazę leśnictwa, przetwarzania i transformacji drewna. Proces wieńczy niepowtarzalny produkt – wynik naturalnego dziedzictwa i technologii. Jednym z filarów Listone Giordano jest nieustanne dążenie do syntezy elementów, które zdają się być trudne do pogodzenia. Choćby zestawienie etyki i estetyki. Koncepcje te przekładają się na tworzenie harmonii między człowiekiem i przyrodą, przemysłem i środowiskiem oraz technologią i zdrowiem. Zaangażowanie w ochronę lasów oraz odpowiedzialna produkcja drewna przejawia się przez znaczące zalesienia. Na około 160 hektarach posadzono ponad 22 tysiące dębów, zgodnie z certyfikatami przyznawanymi przez odpowiednie organizacje.

Forestale
  Archiwum Listone Giordano

Od 1984 roku nazwisko Margaritelli jest nierozerwalnie związane z postacią profesora Guglielmo Giordano, eksperta w dziedzinie technologii drewna. To on opatentował i wynalazł technikę wielowarstwową. Skonstruowana w ten sposób podłoga oferuje znacznie więcej niż tradycyjny parkiet. Zarówno pod względem stabilności, równowagi oraz precyzji, jak i w kategorii piękna i elegancji.

Siłą napędową rozwoju rodzinnej firmy są więc technologia drewna, rozważania estetyczne, poszanowanie natury. Warte podkreślenia jest także autentyczne zaangażowanie w dziedzictwo włoskiej kultury, sztuki i stylowego życia. Te wszystkie komponenty doprowadziły do stworzenia unikalnych produktów i wartości marki. Niektóre z nich są namacalna i natychmiast widoczne, podczas gdy inne, choć niematerialne, są nie mniej istotne dla sukcesu firmy.

ATELIER Heritage | Filigrana Spina Firenze
Atelier 

Kolekcja Atelier

Kolekcja Atelier powstała z myślą o przyszłości. Jednak równocześnie cechują ją rzemieślnicza tradycja Włoch i kultura starego drewna. Unikatowe, modelowane przez naturę, drewno dębowe jest łączone technikami o wieloletniej tradycji. Wykonywane rękami mistrzów zabiegi, zamieniają powierzchnię każdej deski w unikalny element. Czyni ją to odmienną od wszystkich innych. Drewniana podłoga Atelier uosabia historię rodzinnej firmy narodzoną z pasji, zamiłowania do sztuki oraz szacunku dla przyrody. To nowy klasyk stworzony z solidnego drewna.

Dzięki połączeniu umiejętności rzemieślników i najnowocześniejszych technologii, Atelier Listone Giordano oferuje możliwość stworzenia indywidualnego wzoru drewnianej podłogi. Szeroka gama możliwości jest wynikiem doświadczenia tych, którzy posiadają dogłębną wiedzę o drewnie oraz są w stanie wydobyć i podkreślić intymne cechy tego naturalnego materiału.

Atelier Desir Civita Fibramix 4
Atelier 

Więcej na www.listonegiordano.com, www.forestile.pl

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close