Search

Wildernesse House w Kent | ekskluzywna emerytura

purcell_-_wilderness_house_-_cedmund_dabney_3

Sevenoaks w hrabstwie Kent w Anglii to przykład rozwoju nowej gałęzi architektonicznego high-endu. Właśnie zakończono ostatnie prace prowadzące do przekształcenia okazałej siedziby Wildernesse House w szereg apartamentów, a za projekt ten odpowiada wiodące biuro architektoniczne Purcell. Nie jest to jednak zwykły projekt mieszkaniowy – Wildernesse House jest najnowszym luksusowym produktem PegasusLife skierowanym dla ludzi na emeryturze.

Purcell odpowiada za renowację i pełną restaurację zabytkowego obiektu, którego historia sięga  XIII i XIV wieku. 23 apartamenty przepięknie odnowiono i zaaranżowano wysublimowaną mieszanką antycznych i nowoczesnych mebli. Jednak nie chodzi tylko o wnętrza, ponieważ dodano tu także kilka udogodnień na najwyższym piętrze oraz w przestrzeniach wspólnych.

purcell_-_wilderness_house_-_cedmund_dabney_4

Dodatkowe usługi obejmują zaplecze spa (basen, sale terapeutyczne i siłownię) oraz pomieszczenia ogólnodostępne dla mieszkańców. Celem architektów było odzwierciedlenie atmosfery tradycyjnej wiejskiej posiadłości. Oryginalne elementy, takie jak dekoracyjne tynki, kominki, stolarka i wyroby z żelaza, zostały zachowane i pokazane w całym obiekcie.

purcell_-_wilderness_house_-_cedmund_dabney_4

Bardzo staraliśmy się wydzielić mieszkania przy możliwie najmniejszej interwencji w sam budynek – mówi Graham Epking-Crane z Purcell. Projekt świadczy o zdolności Purcell do umiejętnego i przekształcenia historycznego budynku do współczesnych potrzeb i stylu użytkowania. Dzięki temu zapewniamy takiemu obiektowi regenerację i dalsze udaną przyszłość. Wildernesse House jest teraz gotowy na kolejny rozdział w swojej fascynującej historii

purcell_-_wilderness_house_-_cedmund_dabney_8

Niedawno oddane wnętrza w głównym budynku oferują wybór jedno- i dwupokojowych apartamentów o różnych układach. Jednak na terenie posiadłości ma również znaleźć się osiem zupełnie nowych domków z dwoma sypialniami wydzielonych z dawnej stajni. Za tą część inwestycji odpowiada to samo biuro architektoniczne Morris + Company, które wcześniej zaprojektowało już tu nowy pawilon oraz restaurację w ogrodach. Zapraszamy do podziwiania tej niezwykłej przestrzeni.

purcell_-_wilderness_house_-_cedmund_dabney_15

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close