Search

Tape MOROSO docenione na NYCxDESIGN

NYCxDESIGN Award

NYCxDESIGN Awards to ogólnoświatowy konkurs projektowy, w ramach którego nagradzane są wyjątkowe produkty i projekty. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 20 maja w Pier 17 w Nowym JorkuW kategorii kontraktowej „Miejsca siedzące i ławki” laur trafił do MOROSO za system siedzeń Tape – projekt Benjamina Huberta

Benjamin Hubert_Tape_Ph. Alessandro Paderni (4)

Tape to innowacyjny produkt łączący modę, technologię i zrównoważony rozwój. Tape to modułowa gama siedzeń i małych stołów. Charakteryzuje się użyciem taśmy poliuretanowej, stosowanej do produkcji odzieży sportowej. Tu używana jest do łączenia małych kawałków materiału, które w przeciwnym razie zostałyby odrzucone podczas tapicerowania i uznane za odpady produkcyjne. Taśma jest więc estetyczną cechą sofy, ale także odgrywa ważną rolę pod względem dbałości o środowisko naturalne.

Sofa Tape składa się z szeregu różnych „klocków” – siedzeń, oparć i podłokietników – elementów, które można zestawić w celu stworzenia różnych kombinacji. Projekt można więc łatwo dostosować zarówno do dużych przestrzeni publicznych, jak i do mniejszych pomieszczeń mieszkalnych.

Tape

Każdą modułową „cegłę” – siedzisko, oparcie i podłokietniki – można podzielić na mniejsze panele z tkaniny połączone taśmą poliuretanową. Kieszenie na podłokietnikach – połączone z modułem taśmą – mogą służyć do przechowywania papierów, materiałów do czytania lub pilotów.

Na Salone del Mobile 2019 pokazano już zelektryfikowaną wersję Tape. Na górze podłokietnika znajduje się urządzenie do ładowania z protokołem Qi do bezprzewodowego ładowania smartfonów. Natomiast z przodu podłokietnika zainstalowano gniazdo zasilania USB 5v CC i transformator z wtyczką AC 100-240v.

Tape

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close