Search

Gold Grail Gin | słodko-słony smak lata

Premium Gin

Pochodzący z Aveiro w Portugalii, Gold Grail Gin to Premium Gin, destylowany we własnej kolumnie retryfikacyjnej z trzema stopniami destylacji i aromatyzowany kwiatami Carqueja i solirodem.

Premium Gin

Gin to napój dobrze spędzonego lata. Jednak nawet dla najbardziej wykwintnych miłośników dżinu ten sam smak napoju może stać się nieco nudny. Dlatego też powstał Gin Gold Grail, Gin Premium.

Gold Grail Gin

„Tam, gdzie wytrzymałość góry spotyka się ze świeżością morza”

Ten wyśmienity gin łączy unikalną koncepcję związku między solidnością góry a świeżością morza. Odrobinę tropikalnego akcentu nadaje mu Fava Tonka (tonkowca wonnego). Tylko botanicy, którzy odpowiadają za kompozycję trunku, znają w pełni jego tajemnicę.

Gold Grail Gin

Unikalna kompozycja

Jeśli chodzi o metodę produkcji, Gold Grail Gin jako Premium Gin jest w 100% wytwarzany ręcznie. Uznawany za jeden z najlepszych ginów w Portugalii i na świecie, produkowany jest z neutralnego alkoholu o zawartości 96%. Bazę opartą na pszenicy i ryżu, następnie rozrzedza się wodą, co obniża zawartość alkoholu do 50%. W destylacji Gold Grail Premium Gin bierze udział 13 botaników.

Alkohol zbożowy, zioła i rośliny oraz woda to główne składniki tego specjalnego ginu. W procesie destylacji do alkoholu macerowanego przez 72 godziny dodaje się tylko 4/5 ziół. Następnie płyn przelewa się do małej 80-litrowej miedzianej kadzi, a pozostałą 1/5 roślin umieszcza się w siatce wewnątrz destylatora. W ten sposób tylko para destylatu ma kontakt z tymi aromatycznymi dodatkami.

Jak wiadomo, najlepszy gin wymaga starannej palety i często ma bardzo szczegółowy profil smakowy, na który składa się wiele skomplikowanych dodatków. Rezultatem jest kosztowny, doskonały i najwyższej jakości gin z 42% alkoholu ze słonym akcentem wynikającym z zastosowania solirodu. Równoważy go natomiast słodycz kwiatu Carqueja.

Boca do Lobo 2019
Boca do Lobo | Salone del Mobile Milano 2019

Smak Portugalii

Idealny do podkreślenia luksusowego stylu życia, Gold Grail Premium Gin znalazł się na stoisku Boca do Lobo podczas Salone del Mobile 2019. Gdy spotykają się dwie luksusowe marki, jak Boca do Lobo i Gold Grail, efekt jest imponujący. Nowoczesne meble o ekskluzywnym designie i wspaniały smak Premium Gin stworzyły idealny portret współczesnej Portugalii.

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close