Search

Matter i „Object of my Eye” | NYC x Design

MATTER | OBJECT OF MY EYE

MATTER | OBJECT OF MY EYE

Z okazji NYC x Design, nowojorska galeria i showroom Matter zorganizowała specjalną wystawę, Object of my Eye. Pokazano tu niezwykłą kuratorską selekcję dzieł projektantów, artystów i marek.  Od 18 maja do 14 czerwca obejrzeć można zatem obiekty marek Astep, Bloc Studios, CC-Tapis, Established & Sons. Dodatkowo znajdziemy produkty sygnowane przez Jessicę Niello White, Jude’a Heslin di Leo, Jumbo czy Maggie Boyd. Wybór producentów wpadających w oko rzeczy uzupełnia Matter Made, Objects of Common Interest, Rodrigo Bravo, Simone Shubuck, SEM i Tacchini. Włoski producent zadbał, aby nie zabrakło tu jego bestsellerów – Julep Jonasa Wagella czy Sesanna i Agnese Gianfranco Frattiniego. Pojawił się także zaprojektowany w 1955 roku przez martina Eislera Reversível. To nowy dodateku do kolekcji Tacchini prezentowany w tym roku podczas Milan Design Week.

MATTER | OBJECT OF MY EYE

Object of My Eye to list miłosny. Wystawa łączy wybór pozornie niepowiązanych przedmiotów. Znajdziemy tu rzeczy nam drogie, duże i małe, z przeszłości i teraźniejszości, bliskie i dalekie. Idea stojąca za wydarzeniem to przypomnienie, aby mieć oczy otwarte. Jest to zarazem możliwość doświadczenia oczyszczenia i odświeżenia, dzięki rzeczom, które nas otaczają.

OBJECT OF MY EYE

Matter jest niczym papierek lakmusowy dla designu w Nowym Jorku już od ponad piętnastu lat. Obejmując jednocześnie przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Jamie Grey kontynuuje prezentowanie prac z przymrużeniem oka. Obecna wystawa odzwierciedla jego ciągłe poszukiwania wzronictwa ponadczasowego i prowokującego.

OBJECT OF MY EYE

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close