Search

NYCxDESIGN 2019 | młoda sztuka u Molteni & C

Matteo Nasini, Line#4 (Paesaggio Acre), 2015

NYCxDESIGN 2019

Z okazji NYCxDESIGN flagowy salon marek Molteni & C | Dada | UniFor na Madison Avenue zaprezentował najnowszą ofertę trzech marek Grupy. Symbolizuje ona życie naznaczone włoskim stylem, od intymności prywatnego domu po współczesne otoczenie biurowego świata.

Gregor | Molteni & C 2019
Gregor | Molteni & C 2019

The Collector’s House

Salon flagowy Molteni & C na Madison Avenue – dwa piętra i ponad 1200 mkw- otwarto niedawno, bo w maju 2018 roku.  Przeprojektowany przez dyrektora kreatywnego marki Vincenta Van Duysena, aby odpowiednio prezentować meble wyprodukowane przez historyczną włoską firmę. Jako pierwszy na świecie, obok klasyków i równie kultowych nowych produktów, pokazuje także dzieła autorstwa młodych włoskich talentów. Z pewnością design, w połączeniu ze sztuką, tworzy estetyczną całość, a oba zagadnienia wzajemnie się wzmacniają. Razem tworzą środowisko domowe, które jest jednocześnie intymnym schronieniem i przestrzenią społeczną. Eksperyment, którego kuratorem jest Caroline Corbetta, zainicjowany został przez Molteni & C na Salone del Mobile w 2018 r. I zatytułowany The Collector’s House. Idealna kolekcja sztuki, która promuje pracę najmłodszych pokoleń włoskich artystów wśród szerokiej i wymagającej publiczności NYCxDESIGN. Oferuje w ten sposób tym młodym talentom innowacyjną platformę wystawową i handlową. Ale The Collector’s House to także prawdziwa kolekcja, która rozwija się wraz z nowymi nabytkami na każdym etapie projektu. Na czele jej rozwoju stoi Muzeum Molteni. Jest to kreatywne centrum utworzone w 2015 roku przy siedzibie firmy w Brianzie, oraz zwycięzca Corporate Art Award 2017.

Cleo Fariselli, Gran Papa IX, 2017
Cleo Fariselli | Gran Papa IX | 2017

Nowa generacja włoskich artystów

Projekt odzwierciedlający kulturalny i zaangażowany styl życia, wprowadza teraz nową wystawę w nowojorskim showroomie Molteni & C we współpracy z młodą mediolańską galerią sztuki Clima.

Gianluca Concialdi (ur. 1981) maluje temperą po obu stronach dużych arkuszy kalki kreślarskiej, zwykle o wymiarach około 2 x 2 metra. Przedstawia tajemnicze, zmienne kształty, które przypominają przedmioty codziennego życia, ale także formy symboliczne. Wszystkie niezmiennie intrygujące, ponieważ pozostają w tym wymiarze zawieszonym między zwyczajnością i wizją. Popiersia z serii Gran Papa Cleo Fariselli (ur. 1982) zdają się czerpać z klasycznej ikonografii. Jednak potężne i intuicyjnie ślepe postaci wyrażają bardzo współczesne poczucie zmienności i niepewności . Ten sam emocjonalny i symboliczny efekt można znaleźć w podwójnej rzeźbie, podobnej do pary oczu. To dzieło z okna salonu stara się nawiązać kontakt wzrokowy z ludźmi przechodzącymi przez Madison Avenue.

NYCxDESIGN
Gianluca Concialdi | Cannolissimo | 2018

Matteo Nasini (ur. 1976) w swoich opracowaniach dotyczących przedstawień krajobrazu w polichromowanych strukturach, inspirowanych językami awangardowymi, prowadzi badania czysto estetyczne. Jednak, jak sam przyznaje, są „zanieczyszczone” przez jego muzyczne tło:

„Zdaję sobie sprawę, że kiedy rysuję, ciągle myślę o dźwięku. Dla mnie ten element jest ściśle powiązany z kolorami i sposobem, w jaki rozwijam linie.

Mieszanka malarstwa, rzeźby i rzeczywistości stworzona przez Valerio Nicolai (ur. 1988) wykracza poza ramy, często nie tylko metaforycznie, w przejmującej próbie przedstawienia świata w skali 1: 1. Pomimo różnych języków i intencji, prace tych czterech artystów są w równym stopniu zdolne do stworzenia pewnego rodzaju zmysłowego tarcia między ich surową energią a wyrafinowanym kunsztem mebli Molteni & C. To sprawia, że ​​dialog między sztuką a designem jest szczególnie znaczący.

NYCxDESIGN
Valerio Nicolai | Preparativi per la 50a guerra mondiale | 2018
Write a response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
© Copyrights by Point of Design
Close