Search

BITOSSI i inne atrakcje | EDIT Napoli 2019

EDIT Napoli 219

Wczoraj zakończyła się pierwsza edycja targów designu EDIT Napoli. Wydarzenie pod kuratelą Domitilli Dardi i Emilii Petruccelli skupiło projektantów, rzemieślników i producentów, którzy koncentrują się na jakości, a nie na ilości. Prawdziwi reprezentanci kreatywnego designu oraz najbardziej mistrzowskie wykonanie, a wśród nich między innymi Bitossi, Karpeta + Texturae i Pamono.

BITOSSI
BITOSSI

BITOSSI

Historyczna marka z Florencji promowała swoje kolekcje. Tu związek między ważnym dziedzictwem a interpretacją nowych trendów realizuje się poprzez wkład najlepszych nazwisk we współczesnym designie.

BITOSSI
BITOSSI

Na EDIT Napoli znalazły się kolekcje 2019: Colonne Quincoces-Dragò, Empty Cages Michele De Lucchi i Revolver Christopha Radla. Zaprezentowano także specjalną selekcję z klasycznych kolekcji zaprojektowanych przez Aldo Londi, Ettore Sottsass’a, Nathalie Du Pasquier, George’a J. Sowden’a, Marco Zanini’ego. Współcześni projektanci także nie zostali pominięci – Formafantasma, Arike Levy, Benjamin Hubert, Bethan Laura Wood, Max Lamb i Dimorestudio.

BITOSSI
BITOSSI

PAMONO

Pamono debiutuje na EDIT Napoli 2019 specjalną wystawą Indie Rock – the new new Wave. Zbiór żywiołowych, świetnie wykonanych współczesnych prac wybranych międzynarodowych dostawców Pamono. Natomiast każdy z nich specjalizuje się w śmiałej wizji i wysokiej jakości. Selekcji ze strony Pamono dokonali Wava Carpenter i Anna Carnick.

Pamono
PAMONO

Pamono to najszybciej rozwijająca się platforma sprzedażowa designu współczesnego i klasycznego w Europie. Zaprezentowano projekty z Włoch: Bloc Studios, Serena Confalonieri, Eligo, JPC, Portego oraz Wall & Decò i PURHO. Spośród niemieckich dostawców wybrano prace Yasmin Bawa oraz Elisy Strozyk. Uzupełniały je przykłady angielskiego designu reprezentowanego przez Secolo. Ponadto Pamono wspiera włoskiego projektanta Antonio Aricò w opracowywaniu i prezentowaniu swojej nowej kolekcji krzeseł Parlantina, która będzie dostępna w sprzedaży wyłącznie przez Pamono.

Pamono
PAMONO

KARPETA+TEXTURAE

Karpeta to marka dywanów z Kalabrii. Z kolei Texturae to firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji tapet. Obie  zaprezentowały swoje najbardziej kultowe produkty na wspólnej wystawie podczas EDIT Napoli.

KARPETA+TEXTURAE
KARPETA+TEXTURAE

Produkty, zarówno te ozdabiające ściany, jak i te dające ciepło podłogom, nie tylko dekorują pomieszczenia. Tworzą także estetyczną narrację mającą na celu zmianę środowiska wnętrza.

Wszystkie produkty Texturae i Karpeta odzwierciedlają zasady i filozofię kierujące markami. Są to zatem kreatywne i koncepcyjne zaangażowanie, minimalny wpływ na środowisko naturalne. Nie zapominając oczywiście o wykorzystaniu materiałów wysokiej jakości oraz połączenie tradycyjnych i nowatorskich technik.

 

 

 

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close