Search

Książki i nie tylko | domowa biblioteka

Książki_Riva1920-Wallstreet

Domowa biblioteka to kolejna wprowadzona do salonu funkcja. Niegdyś pomieszczenie zarezerwowane do pracy i przemyśleń, dzisiaj, obok otwartej kuchni, zajmuje bardzo ważną rolę w przestrzeniach wspólnych. Książki, szczególnie o tej porze roku, to najlepsza ucieczka od prozy dnia codziennego. Rozwijają i pozwalają naszym umysłom na kreatywną zabawę, pomagają się zrelaksować i stymulują.

Książki _Riva1920-Password
Password | Riva1920

Nieopodal sofy, na wyciągnięcie ręki, ulubione albumy, powieści – tytuły, które umilają nam długie wieczory. Ustawione obok pamiątek, zdjęć, dzieł sztuki lub obiektów kolekcjonerskich tworzą charakter wnętrza. I mówią wszystko o jego mieszkańcach. W jaki sposób możemy sprawić, że staną się ozdobą i powodem do dumy? Przez odpowiednią ekspozycję, najlepiej na półkach, regałach, w bibliotekach z pięknego, litego drewna.

Książki _Riva1920_Freedom
Freedom | Riva1920

Drewno pozwala na interpretację różnych stylów, jednak zawsze zachwyca tym samym – pięknem naturalnych słojów i ręcznie wykonanych detali. Półki stworzone z otwartych modułów, o różnych głębokościach tworzą intrygującą bryłę z ciekawymi perforacjami. W tym przypadku mamy także możliwość skrojenia biblioteki na miarę. Poza różnymi głębokościami, możemy decydować o zastosowaniu i rozmieszczeniu półek, szafek, szuflad. Pamiętajmy także, że fronty tych modułów mogą stanowić kontrast lub harmonijnie pasować do drewnianych półek.

Książki Riva1920_Piano
Piano | Riva1920

Wariacji na temat mebli do przechowywania książek jest naprawdę wiele. Klasyczne, regularne regały mogą stać przy ścianie lub rozdzielać pomieszczenie. Każda szanująca się marka meblowa ma w swojej ofercie co najmniej kilka takich propozycji. To masywne monolity lub lekkie kombinacje drewna i stali, kwadratowe lub zaokrąglone. Co więcej, sprytnie ukryte listwy oświetleniowe, szczególnie o tej porze roku, efektownie podkreślą szlachetne drewno i ulubione książki. Cóż może być przyjemniejszego podczas jesiennego wieczoru niż ciepła faktura drewna pod palcami i zajmująca lektura?

Książki_Riva1920_Bookshelf
Bookshelf | Riva1920
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close