Search

Wieczór Architektów | Tomek Rygalik w 9design

06.06.2019 9Design (12)

Wieczór Architektów

Wieczór Architektów w salonie 9design odbył się na początku czerwca w Warszawie. Zgromadził wielu architektów, przedstawicieli mediów i entuzjastów branży za sprawą wybitnego prelegenta. Głównym punktem spotkania był wykład uznanego projektanta, kuratora i doktora sztuki Tomka Rygalika. Przy okazji pojawiła się zapowiedź jego współpracy z marką Inspirium. Jako nowy dyrektor artystyczny zdradził wstępne założenia linii i bezsprzecznie oczarował obecnych piękną opowieścią o istocie designu.

06.06.2019 9Design (4)

Tomek Rygalik 

Bez wątpienia Tomek Rygalik należy do grona najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich dizajnerów. Natomiast Studio Rygalik – poza działalnością komercyjną, angażuje się w bardziej interesujące i eksperymentalne realizacje dla instytucji kultury. Podczas Wieczoru publiczność została wprowadzona w merytoryczną opowieść o znaczeniu kontekstu dla projektowania użytkowego. Co więcej zilustrowano ją wieloma zaskakującymi przykładami z dorobku zawodowego Tomka. Spotkanie było również okazją, by zapowiedzieć rozpoczętą stosunkowo niedawno współpracę. Znakomity projektant o światowej sławie podjął ją dynamicznie rozwijającą się polską marką Inspirium. Co więcej produkty tej marki są dostępne w 9design.

Wieczór Architektów 06.06.2019 9Design (6)

Inspirum

Przed decyzją o współpracy dokładnie przyjrzałem się potencjałowi, jaki drzemie w Inspirium. Jej sposób działania przypomina modelem rodzinne firmy włoskie, które odniosły międzynarodowy sukces. Wizyta w fabryce w Żywcu, gdzie wszędzie panuje laboratoryjny porządek, przekonała mnie, że mam do czynienia z ludźmi znającymi się na sztuce meblarskiej, a rozmowa z parą właścicieli – że są pasjonatami. Wspaniałe rzeczy mogą osiągać tylko ludzie z odpowiednim nastawieniem, entuzjaści wierzący w swoje pomysły – zauważa Rygalik.

Designer jako dyrektor artystyczny Inspirium zajmie się strategicznym rozwojem marki, bazując na jej wypracowanych przez lata kompetencjach w zakresie technologii i unikatowej na naszym rynku pracy z naturalnym materiałem, jakim jest pierze. Pierwsze efekty tej kooperacji ujrzą światło dzienne jesienią tego roku.

Wieczór Architektów 06.06.2019 9Design 1800x1200-8

 

Intensywnie pracuję nad pierwszymi modelami. W pracy z Inspirium proces twórczy jest o tyle łatwiejszy, że bazę w postaci bezkompromisowego podejścia do jakości już mamy. Nie spotykam się z tym często w branży meblarskiej. To zasługa właścicieli firmy, którzy przez dziesięć lat zarządzali jakością we włoskich firmach motoryzacyjnych. Wyrośli z branży, w której dokładność liczy się w nanometrach – podsumowuje Rygalik.

Wieczór Architektów 06.06.2019 9Design (18)

O 9design

Od początku istnienia 9design, czyli od 2009 roku, przyświeca idea stworzenia miejsca, które jest czymś więcej niż tylko sklepem internetowym. Miejsca pełnego przytulnego ciepła, w którym każdy czuje się dobrze… jak w domu! Przede wszystkim wizytówką sklepu jest szeroki wybór oryginalnych mebli i dodatków uznanych światowych marek – m.in. Artemide, Le Klint, Flos, LZF, Zuiver czy HK Living. 9design śmiało wychodzi poza ramy standardowego sklepu i z dumą prezentuje kolekcje foteli, sof i tapicerowanych krzeseł wyprodukowanych wyłącznie na własne zamówienie.

9design to ponad 6.000 designerskich, wyselekcjonowanych mebli, lamp i dodatków i niezawodna obsługa klienta, która pomoże w zrealizowaniu każdej wizji.

Więcej o organizatorach wydarzenia Wieczór Architektów na: https://9design.pl/

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close