Search

Kuchnia otwarta | nowa przestrzeń salonu

Kuchnia Frames_by_Franke01

Poszukujemy dużych, otwartych przestrzeni, a w projektowanych dziś wnętrzach dominuje strefa wspólna. Tutaj kuchnia, salon, jadalnia przenikają się i uzupełniają tworząc centrum życia rodziny. Nic dziwnego, że projekt tej części wnętrza jest przygotowywany z największym pietyzmem. Ponieważ właśnie tu odpoczywają domownicy i spotykają się ze swoimi gośćmi. W związku z tym największym wyzwaniem jest połączenie niezbędnych w tym obszarze funkcjonalności, elegancji i komfortu.

Kuchnia Frames_by_Franke02

Kuchnia do zadań specjalnych

Kuchnia stała się częścią salonu i wpłynęło to poważnie na sposób jej projektowania. Zabudowy i wyspy wymusiły na branży AGD rewolucję. I to zarówno pod względem wzornictwa jak i funkcjonalności. Przykładem jak bardzo producenci badają potrzeby i wprowadzają udogodnienia w tej dziedzinie jest linia Frames by Franke. Znajdziemy w niej aż 59 elementów, w tym piekarniki, płyty grzewcze, okapy, zlewozmywaki i baterie. Wszystkie modele wyposażone są w zaawansowane funkcje. Najlepszym tego przykładem jest piekarnik umożlwiający pieczenie równocześnie czterech całkowicie różnych potraw bez mieszania się zapachów i smaków czy też płyty indukcyjne z programami automatycznymi.

Kuchnia_Frames_by_Franke03

Kuchnia nasycona kolorami

Urządzenia Frames by Franke w głębokiej czerni lub kolorze szampana i stalowymi detalami doskonale pasują do materiałów stosowanych na frontach i blatach. A te w dużej mierze zawędrowały do kuchni z salonu, dając ostateczny kres laboratoryjnym wnętrzom z ostrym oświetleniem. Dziś do kuchni śmiało zagląda ciemniejsza i nasycona kolorystyka. Najmodniejsze zabudowy utrzymane są w odcieniach brązu, granatu, szarości i antracytu. Znajdziemy je w szlachetnych, miłych dla oka i przyjemnych w dotyku lakierach, fornirach czy kamieniach. Dzięki nim kuchnia z salonem tworzą elegancką i harmonijną strefę reprezentacyjną.

Kuchnia_Frames_by_Franke04

Mistrzowskie oświetlenie

Wysublimowany wygląd kuchni dopełnia nastrojowe oświetlenie. Zmysłowe, punktowe, w dekoracyjnych oprawach, takich jakie stosuje się również w salonach. Gotowanie bowiem to spektakl, któremu przemyślana gra świateł dodaje odpowiedniej dramaturgii. Tu meble stanowią scenografię a sprzęty są suflerami. Najważniejszy na tej scenie pozostaje jednak zawsze człowiek. Bez względu na to czy rozegra on tu swój kuchenny monodram, czy kilkuosobowy spektakl, dobrze zaprojektowana kuchnia i odpowiednio dobrane urządzenia pozwolą mu poczuć się prawdziwym mistrzem.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close