Search

Odkryj Quadrado Marcio Kogana

Quadrado odzwierciedla dążenie Minotti do nadania przestrzeni outdoorowej silnego charakteru. Znany brazylijski architekt Marcio Kogan specjalnie opracował system modułowy o takiej nazwie. Składa się on z podwieszanych, watowanych platform w kształcie kwadratu, aby idealnie wyposażał przestrzeń zewnętrzną.

„Kwadratowy człowiek”

Poza wniesieniem swojego architektonicznego stylu do takiego plenerowego projektu, Marcio Kogan – który sam o sobie mowi „kwadratowy człowiek” – ustanowił ciągłość między naturą a kulturą. Zinterpretował tradycyjne elementy brazylijskiej architektury a także jej krajobrazu rodzinnego. Następnie zespolił to z estetycznym niedopowiedzeniem jak również ponadczasową elegancją Minotti.

Inspiracje

Japońska architektura z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, bazująca na podstawie modułowych motywów, również zainspirowała koncepcję Quadrado. Jest to idealnie zaprojektowany element do urządzania przestrzeni outdoorowej. Świetnie spisuje się także w przestrzeniach o dużych rozmiarach. W takich, gdzie aby zanurzyć się w naturze i odpocząć, nie trzeba będzie już oddalać się w głuszę. Chociaż mowa o przestrzeni zewnętrznej, sprawdzi się to w kontekście mieszkaniowym jak również i hotelarskim.

Klasa i wygoda

Zastosowana została odpowiednia technologia, aby ułatwić odpływ wody. Drewniane „rusztowanie” przywodzi na myśl Japonię. Wygodne poduszki z oparciami i podłokietnikami, w specjalnej tkanej włókninie z efektem wikliny, dostępne są w kolorach błota i lukrecji. Elementy siedzące jakby przeplatają się z drewnianymi powierzchniami. Drewno może zastępować tace lub świeczniki. Całość można komponować według życzenia z zaskakującym efektem finalnym.
Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close