Search

Tydzień designu w Mediolanie a La Triennale di Milano

Milan Design Week jest ekscytującym okresem w Mediolanie. Szczególnie w związku z gwałtownie rosnącą w tym okresie liczbą wydarzeń. Począwszy od 1 marca będzie można bliżej przyjrzeć się XXII Triennale, z motywem przewodnim bardzo skoncentrowanym na naturze.

Kurator wydarzenia

Paola Antonelli, Starszy Kurator Architektury i Wzornictwa oraz Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, to osoba, której powierzono rolę głównego kuratora tej edycji wydarzenia. W rzeczywistości cała ta roczna inicjatywa jest ważnym forum dla refleksji nad zmianami w dziedzinie projektowania. Także nad tym, jak te zmiany wpływają na nasze współczesne społeczeństwo. Okres ten będzie okazją do wymiany pomysłów w międzynarodowej społeczności projektantów – architektów, artystów, instytucji, uniwersytetów, organizacji i wielu innych miłośników tego obszaru.

Tegoroczne motywy

Temat tegorocznej edycji La Triennale di Milano brzmi „Skrzywdzona Natura: Design dzięki ludzkiemu przetrwaniu”. Wydanie to będzie badać sploty, które łączą ludzi ze środowiskiem naturalnym. Będzie to inicjatywa, która zaprosi wielu młodych projektantów i zainteresowanych do wspólnej refleksji na ten temat.

Poruszone zostaną takie tematy jak Wzory Odzyskane, Pragmatyzm Magiczny, Złożone Systemy i Postawy Długoterminowe. Dadzą przykład, w jaki sposób naprawić i odtworzyć więzi naszego gatunku z systemami naszego świata. Aby osiągnąć ten cel, zespół kuratorski będzie zbierał dobre przykłady podejść projektowych. Mają nas zachęcać do wieloaspektowego i kompleksowego czytania zagadnień będących przedmiotem dyskusji.

Wystawa potrwa od 1 marca do 1 września tego roku. Będzie to najważniejsze wydarzenie podczas Mediolańskiego Tygodnia Designu, które pomoże przyjrzeć się pewnym definiującym trendom w projektowaniu. Wystawę można odwiedzić w przestrzeniach La Triennale di Milano, w okolicach Parco Sempione, w szczególności w Palazzo dell’Arte – budynku mieszczącym Triennale.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close