Search

Meridiani | nowość w ofercie MOOD

23 - fot.Mood-Design_Meridiani - salone 2019 - norton peninsula - belt low tables

Meridiani to marka, która w mistrzowski sposób łączy nowoczesność z odwołaniami do klasyki. Teraz meble włoskiego producenta znajdziemy w showroomie MOOD.

21 - fot.Mood-Design_Meridiani - salone 2019 - timothy sofa - adrian low table
21 – fot.Mood-Design_Meridiani – salone 2019 – timothy sofa – adrian low table

Meridiani konsekwentnie poszerza kolekcje wyposażenia do części dziennej i nocnej domu. Za projekty odpowiada Andrea Parisio, wieloletni dyrektor artystyczny firmy. Jego ideą w pracy nad najnowszymi modelami było połączenie cech typowych dla limitowanych serii marki oraz jej najbardziej rozpoznawalnych mebli ze stałej oferty.

17-fot.Mood-Design_Meridiani-salone-2019-hubert-dining-table-isetta-chair.jpg

Do krótkich serii, zaskakujących wzornictwem i dopracowanymi detalami, nawiązuje stół Zeno. Z podstawą wygiętą z grubych lakierowanych rurek, na której wspiera się blat. Sofa Norton pojawiła się w nowej wersji, z pikowaniem capitonné przełamującym jej prostą formę. Z kolei do mebli ze stałej kolekcji odwołuje się nowy, minimalistyczny stół Hubert. Podobnie sofa Joseph w kształcie fasoli i należący do tej samej rodziny fotel Josephine. Typowe dla stylu Meridiani jest też nowe tapicerowane w całości krzesło Isetta. Tak samo jak szafka Verner, w której lakierowane wykończenia sąsiadują z elementami miedzianymi.

09 - fot.Mood-Design_Meridiani - salone 2019 - harold modular sofa - adrian low tables

Meridiani to przykład na to, że sukces może mieć początek w prostym pomyśle. W tym przypadku była nim idea właścicielki, Laury Ferraro Crosti. Pragnęła ona zaproponować klientom kolekcję mebli łączących klasyczne referencje ze stylem nowoczesnym. Stworzeniu własnej marki meblarskiej sprzyjał niewątpliwie fakt, że rodzina Crosti od wielu lat zajmowała się przemysłową produkcją mebli tapicerowanych. Do pełnego sukcesu brakowało już tylko zdolnego projektanta. W 1996 roku dyrektorem artystycznym Meridiani został Andrea Parisio. Pełni on tą funkcję aż do dziś. Dzięki entuzjazmowi Laury i zapleczu produkcyjnemu, już w tym samym roku światło dzienne ujrzała pierwsza kolekcja. Otwarto również showroom w centrum Mediolanu. Cztery lata później marka rozpoczęła sprzedaż na rynkach międzynarodowych. A dziś jest częścią firmy Italian Design Brands skupiającej kilka znakomitych włoskich marek wnętrzarskich. Marka dostępna jest w showrommie MOOD

mood

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close