Search

Salvatori 2020 – nowe kolekcje z kamienia

Salvatori 2020 01

Salvatori, pomimo zawirowań związanych z pandemią, przedstawia nowe kolekcje, które postwały we współpracy z wybitnymi designerami. Piero Lissoni, Yabu Pushelberg, Elisa Ossino i Federico Babina to twórcy produktów, których premiera miała mieć miejsce na przełożonych na rok 2021 targach Salone del Mobile w Mediolanie. Jednak doceniając zaangażowanie i ogrom pracy włożonej przez pracowników firmy, jej zarząd postanowił nie czekać tak długo.

Salvatori 2020 13
Pietra L13 | projekt: Piero Lissoni

 

Nowe produkty wyrażają pasję do tworzenia ponadczasowego piękna oraz mistrzostwo rzemieślników Salvatori. Włoska tradycja najwyższej jakości jest tu kultywowana od momentu narodzin firmy w 1946 roku.

Wszyscy w firmie tak ciężko pracowali przygotowując się do premiery, od pracowników fabryki, biur, po projektantów, z którymi opracowaliśmy nowe kolekcje. Dzielenie się owocem ich wysiłków to nasz sposób na okazanie im uznania. To także dowód, że nie przestajemy działać. Nadal robimy to, co zawsze robiliśmy, tylko w inny sposób” – wyjaśnia dyrektor generalny, Gabriele Salvatori.

Salvatori 2020 12
Anima | projekt: Yabu Pushelberg

Yabu Pushelberg dla Salvatori

Pierwsza kolekcja Salvatori zrealizowana we współpracy z duetem Yabu Pushelberg wprowadza wyraźnie amorficzną, organiczną formę do oferty łazienkowej. Glenn Pushelberg i George Yabu określili to przekładaniem „wrażliwości gliny na marmur”. Anima podkreśla duchową i zmysłową moc naturalnego kamienia wyrażoną w jego wyjątkowym zabarwieniu i żyłkowaniu. Na potrzeby kolekcji wyselekcjonowano następujące marmury: Bianco Carrara, Crema d’Orcia, Pietra d’Avola i Gris du Marais. Delikatne kształty wanny odbijają się echem w lustrze, blacie i umywalkach wolnostojących. Stanowią także wyznacznik dla asortymentu akcesoriów uzupełniających, wsród których znajdziemy między innymi wieszaki na ręczniki naścienne.

Salvatori_2020 14
Curl | projekt: Piero Lissoni

Piero Lissoni dla Salvatori

Wśród nowych produktów, które zaprojektował Piero Lissoni na szczególną uwagę zasługuje szezlong Curl. Czerpał inspirację ze zdania, które wypowiedział Michał Anioł, uznając że ​​„odłupał tylko kamień, którego było za dużo”. Dlatego szezlong powstał z bloku kamienia naturalnego przy użyciu najnowocześniejszej technologii CAD / CAM, aby dotrzeć do granic możliwości tego materiału. mamy zatem do czynienia jednocześnie z osiągnięciem inżynierii i elegancką, prostą interpretacja ustalonego projektu. Lissoni wyprodukował także serię stolików Design for Soul, które wykorzystują teksturę Lost Stones wykonaną z odrzuconych kamieni i z nieużywanych kamieniołomów na całym świecie. Odpowiada także za serię akcesoriów do domu i łazienki oraz nową teksturę Carré, która naśladuje sposób, w jaki traktowano starożytne kamienie, aby nie stały się śliskie.

Salvatori_2020 15
Mono | projekt: Elisa Ossino

Elisa Ossino dla Salvatori

Elisa Ossino przedstawia rodzinę wazonów Mono z różnych rodzajów kamienia, w których umieszcza się pojedynczy kwiat. Mono wykorzystuje przyjemne obłości, podczas gdy jej seria ozdobnych kamiennych obrazów Intarsi opiera się na kontraście. Chłodna biel marmuru Bianco Carrara wyraźnie odznacza się w zestawieniu z ciemnymi tonami wapienia Pietra d’Avola. Ossino wprowadza również nowe elementy do kolekcji akcesoriów łazienkowych wykorzystując między innymi marmur Bianco Carrara.

Salvatori_2020 16
Archimera | projekt: Federico Babina

Federico Babina dla Salvatori

Wreszcie hiszpański projektant Federico Babina stworzył serię małych konstrukcji architektonicznych, które w zabawny sposób interpretują archetyp domu. Te makiety z różnych kamieni pomyślał jako „przedmioty narracyjne”, które inspirują architektoniczną fantazję, tworząc granicę między sztuką a architekturą.

Salvatori_2020 17
Intarsi | projekt: Elisa Ossini

 

Zobacz także:

salvatori-1-dzien-w-paryzu

to-wlasnie-milosc-do-kamienia-salvatori-w-piet-boon

luksusowe-wnetrza-wg-piero-lissoniego

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close