Search

Prognoza trendów na 2017

 

Najbliższy rok zdaje się nieprzewidywalny, jeśli chodzi o zbliżające się trendy w modzie damskiej. Jednak eksperci opracowali listę najważniejszych punktów, których rozwój obserwować będziemy mogli w najbliższym roku.

Powrót Calvin Klein

Raf Simons, nowy dyrektor artystyczny Calvin Klein, podobno opracował już cały plan na nową bajeczną kampanię słynnej amerykańskiej marki. Zaprezentowana zostanie tuż przez pierwszymi pokazami w lutym, budując kontekst do możliwego zaskoczenia. Raf Simmons, znany ze swoich filmów dokumentalnych, takich jak Dior and I sprawi, że wszyscy znów zakochają się w metce CK.

Sprzedaż przez Instagram

Serwis społecznościowy jakim jest Instagram wywarł już wielki wpływ zarówno na wprowadzanie nowych trendów, promowanie marek oraz przede wszystkim reklamę. W przewidywanym modelu funkcjonowania aplikacji, pasjonaci mody będą mieli bezpośrednią możliwość zakupu produktów.

Moda na naturalne kosmetyki

Przez ostatnie dekady znacznie zwiększyła się świadomość dotycząca zakupu organicznych i nieprzetworzonych produktów spożywczych oraz moda na prowadzenie zdrowego trybu życia. Jednak mimo to, kobiety nadal kupują sztuczne kosmetyki i kremy do ciała, nie zdając sobie sprawy z tego jaki długotrwały negatywny skutek mogą mieć na ich skórę. Eksperci zakładają, że na rynku pojawi się więcej organicznych kosmetyków, stworzonych z naturalnych składników.

Wirtualna rzeczywistość

Znów kierujemy swoją uwagę w stronę możliwości kreowania wirtualnej rzeczywistości i modelowania przestrzeni oraz formy 3D. Coraz częściej projektanci mody wykazują próby zaangażowania tych technologii w kreację sylwetek oraz mody haute couture. Nadal wierzymy, że zostaniemy zaskoczeni sposobem wykorzystania najnowszych technik druku 3D, hologramu, czy obserwowania rzeczywistości przy wykorzystaniu sprzętu takiego jak Google Glass.

Przetasowania w domach mody

Laura Kim i Fernando Garci powrócili do marki Oscar de la Renta jako dyrektorzy kreatywni, a pozycja u Carolina Herrera nadal nie została zapełniona. Bouchra Jarrar (Lanvin) oraz Gracia Chiura (Dior) ogłosili kolejne pokazy, dopełniające debiuty w kontekście wielkich marek. Marki Cavalli i Valentino nadal poszukując prowadzących projektantów. W świecie mody szykuje się cała seria zaskoczeń i nieoczekiwanych zmian.

 

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close