Search

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d’Aguila

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 23

Usytuowany na wzgórzu w pasterskiej wsi na hiszpańskiej wyspie Minorka, prywatny obiekt Es Bec d’Aguila nie mógł wybrać bardziej sielankowej lokalizacji pod względem piękna i historii. Wiejski dworek zbudowano w XIX wieku jako cel weekendowych wypadów dla zamożnej rodziny kupieckiej. Właściciele pragnęli przebywać tu w otoczeniu przyrody, a także przyjmować swoich gości. Kosmopolityczna elegancja gościła tu od zawsze, jednak sposoby spędzania wolnego uległy dość istotnej zmianie.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 02

Odrestaurowana przez paryskie studio Atelier du Pont posiadłość, pozostaje wierna swoim ekstrawertycznym korzeniom. Ta nieruchomość na wynajem łączy w sobie przyjazność prywatnego domu wakacyjnego z usługami ekskluzywnego hotelu.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 01

Projektanci sprawili, że dwór i otaczające go tereny przesyca autentyczna swoboda, a jednocześnie wyrafinowana, kosmopolityczna elegancja. Swoją koncepcję oparli na dawnej wielkości i miejscowej architekturze, stosując eklektyczną mieszankę elementów współczesnych, modernistycznych i etnicznych.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 21

Kamień, bielone ściany, sklepienia sufitów i ceramiczne płytki kotwiczą tą przestrzeń w miejscowej kulturze.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 04

Śródziemnomorska i kosmopolityczna elegancja

Współpracując z zespołem lokalnych rzemieślników, projektanci Atelier du Pont’d podjęli szereg odważnych decyzji odnośnie renowacji. Odnowienie trzypiętrowego dworu z 12 sypialniami objęło, między innymi, pobielenie pierwotnie ciemnoczerwonej fasady. Kierując się wrażliwością charakteryzującą tutejsze kanony architektoniczne i tradycyjne, lokalne rzemiosło, dodano okna i zmieniono układ pomieszczeń.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 09

Śródziemnomorską estetykę bielonych ścian, kafelkowych podłóg i wbudowanych mebli wzbogaca kolekcja tkanin wykonanych na zamówienie i mnóstwo drewnianych tekstur.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 05

Wyselekcjonowany wybór mebli z połowy XX wieku z Anglii, Francji, Danii i Hiszpanii, w połączeniu z odważną kolekcją sztuki współczesnej, nadaje rezydencji kosmopolityczną aurę.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 15

Połączenie tak różnorodnych elementów harmonijnie spaja się estetyce eklektycznego wyrafinowania, która odzwierciedla historię wyspy pod mauretańską, hiszpańską, angielską i francuską okupacją.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 10

Wnętrza w większości, czasami uzupełniane turkusowymi i wapiennymi ścianami, przeważnie urozmaicają różnorodne podłogi. Wyłożono je ręcznie wyrabianymi, terakotowymi i cementowymi płytkami, z których słyną Baleary. Co więcej każde pomieszczenie otrzymało własną kompozycje, w różnych kolorach i o różnych wzorach geometrycznych.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 07

Płytki pochodzą z różnych miejsc i epok. Część z nich tworzyły oryginalne podłogi w posiadłości, a zabytki te poddano starannej restauracji. Jednak wiele z nich to wiernie odtworzone kopie wyprodukowane przez lokalnych rzemieślników. Jeszcze inne pochodzą z tak odległych miejsc jak Kuba. Niezależnie od tego, płytki wybrane do każdego pomieszczenia są ściśle powiązane z jego wystrojem.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 12

Kojąca moc natury

Letnia rezydencja nosi nazwę Es Bec d’Aguila, co oznacza „orli dziób”. Ten tytuł odnosi się trudnego do przeoczenia usytuowania z widokiem na wzgórza Menorca i Morze Śródziemne w oddali.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 20

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 13

Kiedyś miejsce służyło jako elegancka odskocznia, gdzie można było spacerować po okolicy, urządzać pikniki i polowania. Dzisiaj prywatne sanktuarium odzyskało intymną relację  z naturą, oferując gościom możliwość cieszenia się krajobrazem.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 18

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 16

Atmosferę wyciszenia wzmacnia się tu poprzez sesje jogi na świeżym powietrzu, przejażdżki rowerowe i zajęcia garncarskie. Można także po prostu relaksować się przy kieliszku schłodzonego wina na jednym z tarasów lub balkonów i cieszyć się wspaniałymi widokami.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 22

W miesiącach letnich goście mogą również korzystać ze wspaniałego basenu na wzgórzu lub wylegiwać się na leżakach pod pergolą. Nawet posiłki ucieleśniają dążenie Es Bec d’Aguila do autentyzmu, bezproblemowego wyrafinowania i domowego komfortu. Pomyślano więc o kucharzu, który przygotowuje śródziemnomorskie potrawy ze świeżych składników uprawianych lub produkowanych w okolicy.

Kosmopolityczna elegancja Es Bec d'Aguila 11

 

Zobacz także:

letni-dom-zatopiony-wsrod-drzew

letnia-rezydencja-nad-morzem-egejskim

kubizm-bialej-wiezy-letni-dom-architekta

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close