Search

Glas Italia na Salone del Mobile 2015

BOXINBOX, proj. Philippe Starck

Włoska marka Glas Italia kontynuuje poszukiwanie nowych zastosowań dla szkła oraz rozwija współprace z najlepszymi współczesnymi projektantami. Wynik tych kreatywnych wysiłków zaprezentowany został w trakcie kwietniowych targów Salone del Mobile 2015. W tym roku do grona designerów Glas Italia dołączyli: Philippe Starck, Edward Barber & Jay Osgerby, Massimiliano Locatelli-CLS Architetti oraz Chiara Andreatti. Nowości wyszły również spod ręki projektantów stale współpracujących z marką, do których należą: Ronan & Erwan Bouroullec, Piero Lissoni, Tokujin Yoshioka i Patricia Urquiola.

BOXINBOX, proj Philippe Starck

Seria stolików i regałów zaprojektowana w formie pudełka w pudełku. Zewnętrzna część wykonana jest ze szkła transparentnego, natomiast wewnętrzne elementy są ze szkła barwionego. Opcjonalnie na półkach pojawić się mogą pojemniki do przechowywania, które wykonane są z trzech różnych materiałów: drewna zebrano łączonego w jaskółczy ogon, białego lub czarnego plastiku lub ręcznie wyplatanych roślinnych włókien.

SPECCHIO DI VENERE, proj. Massimiliano Locatelli-CLS Architetti

Kolekcja stołów i konsoli, które można ze sobą dowolnie zestawiać lub używać każdy z elementów osobno. Modele posiadają miękkie nieregularne kształty, zaokrąglone krawędzie oraz eleganckie nogi z dmuchanego szkła. Wchodzące w skład serii meble wykonane są ze szkła transparentnego, barwionego lub srebrzonego. Posiadają gładkie powierzchnie lub porowatą fakturę.

PALANCO, proj Ronan & Erwan Bouroullec

Podwójne lustro wiszące Planaco montowane jest do sufitu. Wysokość tafli regulowana jest przez dwie znajdujące się po jego bokach przeciwwagi. Wykonane ze szkła obciążniki są transparentne lub wybarwione na czerwono brązowo. Aluminiowe rolki oraz linki posiadają czarne wykończenie. Lustro może zostać zamontowane w dowolnym miejscu pomieszczenia.

PRISM, proj. Tokujin Yoshiok

Wykonana z hartowanego szkła ławka posiada precyzyjnie frezowane krawędzie, które efektownie załamują światło. Prism to także wykonana w całości ze szkła garderoba, w której jedynie drążek na ubrania jest stalowy.

SHIMMER, proj. Patricia Urquiola

Kolekcja Shimmer powiększyła się o wiszącą półkę, stoliki kawowe, konsolę. Meble posiadają zaokrąglone krawędzie. Są dostępne w wersji ze szklą transparentnego lub opalizującego. Nowością jest również seria luster, których opalizujące wykończenie przechodzi stopniowo w lustrzaną taflę. Wygląd tych modeli zmienia się w zależności od kąta patrzenia i padania światła.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close