Search

Giorgetti oraz Ludovica i Roberto Palomba w ogrodzie

Giorgetti_apsara9-min

Ludovica i Roberto Palomba słyną między innymi ze wspaniałych outdoorowych kolekcji. Ich projekty możemy znaleźć na przykład w ofercie włoskiego producenta mebli ogrodowych – Talenti. Design służący wypoczynkowi na świeżym powietrzu to zdecydowanie najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź. Kolejne marki rozszerzają portfolio, aby umeblować nie tylko wnętrza, ale także salon pod gołym niebem. Najlepszym przykładem jest debiutująca w tym roku z kolekcją outdoorową Cassina. Tym razem zaglądamy do nowości w ofercie wykwintnego producenta mebli drewnianych – Giorgetti.

giorgetti _apsara
Apsara | system siedzisk ogrodowych

Apsara – system siedzisk do ogrodu Giorgetti

Ludovica + Roberto Palomba zaproponowali modułowy system siedzeń Apsara. Relaks w wielkim stylu gwarantuje szezlong z odchylanym oparciem. Można go uzupełnić o szereg małych stolików, zarówno wolnostojących jak i przymocowanych do szezlongu.

giorgetti apsara szezlong
Apsara | szezlong ogrodowy

Projektanci zainspirowani się koncepcją prostego życia, zaproponowali bardzo niską platformę. Tworzą ją poprzeczki z aluminium w kolorze karobu ułożone na przemian z listwami z drewna afrormosia. Na niej umieszczono ruchomą kompozycję poduszek ze zdejmowanymi, wodoodpornymi pokrowcami. Dzięki temu meblowi życie na zewnątrz bez wątpienia staje się prawdziwie relaksującym doświadczeniem. Dla pełnego komfortu zaprojektowano także zacienienie ze skóry lub metalu.

giorgetti _break 1
Break

Break – stół na taras

Połączenie formy i funkcji zawsze stanowiły wyróżnik w twórczości małżeństwa Palomba. Widać to doskonale w projekcie ich stołu Break, który realizuje ideę stylu życia na świeżym powietrzu według Giorgetti. Pomysł zainspirowało powtórzenie modułowego prostokątnego elementu. Tworzy on rygorystyczny wzór szachownicy na szczotkowanej powierzchni z orientalnego szarego marmuru. Podziwiać można go także za dwa elementy dekoracyjne tworzące podstawę, i ich wyrafinowany kontrast między tym co przezroczyste, a tym co zakryte.

Giorgetti_break
Break

Nogi z drewna i metalu rozjaśniają ogólny wygląd i tworzą zaskakująco interesującą kompozycję. Przywodzą na myśl urok fusuma, paneli architektonicznych stosowanych w japońskich domach do oddzielania pomieszczeń.

Giorgetti_loop_01
Loop

Loop – zgrabny fotel ogrodowy

Projekt fotela ogrodowego Loop w dwóch rozmiarach, opiera się na przecięciu czysto geometrycznych form, hartowanych miękkimi elementami. Ludovica i Roberto Palomba oczyścili podstawowe kształty, aby uzyskać proste linie.

giorgetti _loop
Loop

Powierzchnie grają materiałami, takimi jak zaawansowana technologicznie, wodoodporna EVA. Wysunięte na pierwszy plan tworzą całkowicie nieoczekiwane, dotykowe, teksturowane wrażenia. Projekt rzuca także wyzwanie tradycji rzemieślniczej, przywołując umiejętności mistrzów stolarki. Odwołuje się do techniki zginania drewna, podczas tradycyjnej produkcji żaglówek. Naturalnie duże poduszki zapewniają wygodę i komfort, ponieważ wodoodporną wyściółkę otacza zdejmowany pokrowiec.

 

Zobacz także:

salon-w-ogrodzie-czyli-otwarcie-letniego-sezonu

meble-tarasowe-outdoor-w-roku-2020

wnetrze-jachtu-wedlug-giorgetti

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close