Search

TORTONA DESIGN WEEK 2019

Tortona Design Week 2019 |Tortona Tensegrity | Francesco Librizzi

Tortona Design Week – najbardziej popularna dzielnica designu w Mediolanie zaprezentowała syntezę innowacji projektowych, ponadczasową klasykę, nową estetykę i odrobinę niespodziewanego. Milano Design Week to oczywiście jedno z najbardziej znanych wydarzeń na świecie. Każdego roku Salone del Mobile i Fuorisalone gromadzą międzynarodową publiczność z całego globu – marki, architektów, projektantów, profesjonalistów, studentów. Podsumowując w tym roku impreza po raz kolejny odnotowała wzrost pod względem liczby odwiedzających – ponad 386.000 ze 181 krajów.

Goście - 150.000
Tortona Design Week 2019

Tortona to główna i najbardziej kultowa dzielnica w Mediolanie, miejsce narodzin Fuorisalone. W rezultacie co roku, podczas  Design Week w Mediolanie, staje się jednym z najbardziej popularnych i odwiedzanych miejsc w mieście. Złączyła po raz kolejny międzynarodowe wpływy z lokalną atmosferą, eksperymentami, produktami i synergiami zarówno uznanych, jak i wschodzących marek. W tym roku dzielnica zarejestrowała ponad 150.000 odwiedzających.

Przestrzeń Tortona Design Week 2019

Podczas tygodnia zaproponowano innowacyjną metodę narracji, towarzyszącej zwiedzającym na całej trasie wystawy z nowym systemem interpretacji. Projekt rozszerzonej rzeczywistości opracowany we współpracy z Sense -immaterial Reality. Dzięki kilku prostym krokom, odwiedzający mogli uzyskać dostęp do treści eksperymentalnych, które pozwalały natychmiast wejść w samo serce projektów.

Tortona Design Week przyniósł także ważną odnowę przestrzeni publicznej. Aby pomóc ludziom w poruszaniu się po wystawach i wydarzeniach, do zadania wezwany został Alfonso Femia. Oczywiście to on zaprojektował Punkt Informacyjny TDW – oryginalne punkty orientacyjne, które zdefiniowały granice i współrzędne dzielnicy.

| Infopoint | Alfonso Femia
Infopoint | Alfonso Femia

Inną zmianą w przestrzeni publicznej, na dziedzińcu Largo delle Culture, była sugestywną instalacją włoskiego architekta Francesco Librizzi, stworzoną we współpracy z Silver Tre S.r.l. Poprzez ekstruzję logo wydarzenia, stworzył on lekką strukturę architektoniczną na rotundzie, sugerując i przywołując obecność pergoli, która chroni i odkrywa miejski ogród.

Instalacja | Tortona Design Week 2019
Union Corporation Japan

Wystawcy Tortona Design Week 2019

Wydarzenie przyniosło również mieszankę wielkich nazwisk i nowych propozycji, innowacji w zakresie produktów i usług, technologii i tradycji. Od sektora motoryzacyjnego do farmaceutycznego, od eksperymentów rzemieślniczych po techniczne, od innowacji produktowych po badania.

Instalacja | Tortona Design Week 2019
Novartis

Różne międzynarodowe ośrodki zdecydowały się pojawić w tej dzielnicy. Razem z przedstawicielami Rosji, Portugalii, Japonii, Szwecji, Niemiec, Chin, i wielu innych, wypłynęły innowacje, eksperymenty i badania.

Instalacja | Tortona Design Week 2019
Mario Tsai Studio

Wśród wystawców: Ikea, Honda, Delta Light, Union Corporation Japan, Novartis, German Design Council, Nhow Milano, Lexus International, Dassault Systèmes, Stone Island, Russia Design House, Keio University, Mario Tsai Studio … z projektami Fabio Novembre i Aldo Cibic.

Wystawa | Tortona Design Week 2019
Aldo Cibic | Aesthetics of vitality

Podczas Tortona Design Week zainicjowano stworzenie sieci z zagranicznymi instytucjami, aktywnego i referencyjnego podmiotu w świecie designu. Beirut Design Week, Design Shanghai, Lima Design Week, St. Petersburg Design Week byli partnerami edycji 2019, w której dzielnica zainaugurowała długoterminowy projekt współpracy.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close