Search

Salone del Mobile 2019 | Molteni & C

molteni-milano-design-week-2019

W tym roku, podczas Salone del Mobile 2019, Molteni & C zaprosił na swoje stoisko inspirowane architekturą z połowy wieku. Za ten właśnie projekt odpowiada belgijski architekt Vincent Van Duysen, będący jednocześnie dyrektorem kreatywnym i kuratorem wizerunku firmy.

"<yoastmark

Inspiracją koncepcji na Salone del Mobile 2019 były domy wielkich architektów połowy XX wieku. Proste, minimalistyczne ścianki i sufity podzieliły i podkreśliły poszczególne przestrzenie. Te różnej wielkości powierzchnie nigdy się nie dotykały, stworzyły natomiast poziome i pionowe filtry wizualne. W rezultacie powstała jasna i otwarta aranżacja z dużymi zielonymi wyspami, które przywołują skojarzenia z kalifornijskimi ogrodami.

"<yoastmark

W przestrzeni Molteni & C znalazła się również przestronna kuchnia z centralną wyspą i studio artysty, zbudowane wokół otwartej zielonej pustki. Studio zostało wizualnie i fizycznie połączone z tarasem na piętrze, do którego prowadziła otwarta klatka schodowa, stanowiąca część biblioteki, serca domu Molteni & C. Mieszanka różnych materiałów, takich jak orzech, kamień trawertyn i podłoga z kamiennej mozaiki, nadał mocnego charakteru każdej części przestrzeni.

Molteni Salone del Mobile 2019
Molteni 2019

Włoski producent zaprezentował wiele ciekawych nowości. Zobaczyliśmy więc propozycje autorstwa samego Vincenta Van Duysena – sofę Gregor, stoliki Hubert, zgrabny fotel Gillis oraz komody Irving i Caspar. Płynną i falującą sofę Surf wyrysował kanadyjski duet Yabu Pushelberg. Kolejne siedzisko – South Kensington – wyszło spod ołówka słynnego Rodolfo Dordoni, podobnie jak stoliki Kew, fotel Kensington oraz stół jadalniany Gatwick. Molteni & C współpracuje z naprawdę wieloma pracowniami projektowymi, takimi jak szanghajski zespół Neri&Hu, znany z ekologicznego podejścia do projektowania team Foster + Partners, czy wreszcie słynny Alberto Meda. 

Molteni Salone del Mobile 2019
Molteni 2019

Na Salone del Mobile 2019 Molteni & C jak zwykle nie zawiódł amatorów wyszukanych wnętrz. Zarówno klienci indywidualni jak i kontraktowi mogli tu obejrzeć ciekawe propozycje do różnych wnętrz – od hotelowego lobby po domową kuchnię.

Write a response

Dodaj komentarz

Close
© Copyrights by Point of Design
Close